Zacięty mecz w Świebodzinie

2021-11-11 18:29

W Święto Niepodległości rozegrana została 15. kolejka JAKO IV Ligi. W jej ramach Lechia II Zielona Góra uległa na wyjeździe Pogoni Świebodzin 2:3.

Już pierwsza połowa spotkania obfitowała w bramki. W 11. minucie Łukasz Ziętek obił poprzeczkę Pogoni, po czym skutecznie dobił Dawid Sowiński. Dwa kolejne ciosy należały jednak do miejscowych, którzy błyskawicznie objęli prowadzenie, m.in. wykorzystując rzut karny. Tuż przed przerwą Lechia zdołała jednak wyrównać stan meczu. Na listę strzelców wpisał się ponownie Dawid Sowiński, który tym razem wykorzystał podanie Jana Zioły.

Na drugą połowę piłkarze wychodzili zatem z remisem, który obie ekipy pragnęły przełamać. Udało się to gospodarzom, którym 3 punkty zapewnił w 81. minucie Mateusz Świtała.

Po dzisiejszej kolejce JAKO IV Ligi Lechia II wciąż plasuje się na 15. kolejce w tabeli. Już w niedzielę przy Sulechowskiej podopieczni Macieja Góreckiego podejmą sąsiadującą Koronę Kożuchów.

JAKO IV Liga, 15. kolejka: Pogoń Świebodzin – KS Lechia II Zielona Góra 3:2 (2:2)
0:1 Dawid Sowiński 11’
1:1 Nikodem Rafalik 32’
2:1 Jakub Śliwiński 38’
2:2 Dawid Sowiński 44’
3:2 Mateusz Świtała 81’

Skład Lechii II: Słodki – Adamiak, Haraś, Brzeźniak, Ziętek, Zientarski, Sowiński, Wochnik, Sitko, Zioła, Athenstadt – Sieracki, Koseski, Dąbrowski, Bartczak, Mania, Figaś, Kurowski.