Lechia bezradna w meczu z outsiderem

2021-11-13 17:31

Lechia Zielona Góra niestety bez zwycięstwa zakończyła mecz 17. kolejki III ligi. Na „Dołku” przy Sulechowskiej górą były Karkonosze Jelenia Góra, które zwyciężyły 2:1.

Od samego początku obie ekipy miały sporo sytuacji bramkowych, ale wydaje się że na lepsze pozycje wychodzili goście. Niemniej to Lechia jako pierwsza zadała cios – w 22. minucie Przemysław Mycan wykorzystał wrzutkę Mariusza Kaczmarczyka i głową otworzył wynik.

Dalej nie było już jednak tak różowo. Błyskawiczna odpowiedź Karkonoszy miała miejsce minutę później, kiedy to Nikodem Siudak z 5 metrów dobił po interwencji Wojciecha Fabisiaka. Po zmianie stron Lechia próbowała powrócić na prowadzenie, ale to goście, wspierani przez głośną grupę swoich kibiców, zadali decydujący cios w 65. minucie. Wówczas z granicy pola karnego celnie huknął Paweł Niemienionek.

Końcówka spotkania to zmasowane ataki ze strony zielonogórzan. Bramkę gości ostrzeliwali m.in. Mateusz Surożyński czy Artur Małecki, ale żaden z tych strzałów nie zmienił wyniku. W ostatnich minutach przyjezdni wyprowadzili jeszcze kilka kontrataków – najpierw Michał Dryja trafił w poprzeczkę, a następnie Wojciech Fabisiak musiał interweniować w sytuacji sam na sam. Ostatecznie końcowy gwizdek arbitra wybrzmiał przy rezultacie 2:1 dla Karkonoszy.

Na półmetku ligowych zmagań Lechia Zielona Góra plasuje się na 12. miejscu w tabeli, ale swojego meczu w tej kolejce nie rozegrał jeszcze sąsiadujący Piast Żmigród. Za tydzień zielonogórzanie zakończą piłkarską jesień pierwszym meczem rundy rewanżowej. Do Winnego Grodu przyjedzie wtedy Stal Brzeg.

III liga, 17. kolejka: KS Lechia Zielona Góra – Karkonosze Jelenia Góra 1:2 (1:1)
1:0 Przemysław Mycan 22’
1:1 Nikodem Siudak 23’
1:2 Paweł Niemienionek 65’

KS Lechia Zielona Góra: Fabisiak – Ostrowski (C), Żukowski, Surożyński, Kaczmarczyk, Budziński, Mycan, Wieczorek, Babij, Łoboda, Ekwueme – Sieracki, M. Maćkowiak, Małecki, Konieczny, Ł. Maćkowiak, Zioła, Frankowski.
Karkonosze Jelenia Góra: Prochoń – Wawrzyniak, Kocot, Szczudliński, Bębenek (C), Niemienionek, Kulchawy, Surmaj, Siudak, Baszak, Sutor – Fościak, Kuźniewski, Czerwiński, Dryja, Poszelężny, Dąbrowski, Kułakowski.