Nasz serwis korzysta z cookies w celach statystycznych. Ponadto Google zbiera dane w celu personalizacji reklam wyświetlanych na naszych stronach. Kontynuując korzystanie z serwisu, zgadzasz się na powyższe. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej, przeczytaj naszą politykę prywatności.
ZGADZAM SIĘAkademickie derby dla zielonogórzan!

Paweł Górski
redakcja@zgsport.pl
[FUTSAL]
2021-11-15 20:09

Eko-Pol AZS Uniwersytetu Zielonogórskiego świetnie rozpoczął rozgrywki II ligi futsalu. Po inauguracyjnym zwycięstwie nad FC Pyskowice, zielonogórzanie pokonali u siebie AZS AWF Profi-Sport Wrocław 4:3.

fot. Andrzej Sacha / ZGSPORT.PL

Tak jak przed tygodniem, również w ostatnią niedzielę mieliśmy na parkiecie przy ul. Szafrana ciekawe widowisko. Potwierdził to intensywny początek spotkania. Już w pierwszej akcji meczu zielonogórzanie pokonali bramkarza gości – po akcji lewą stroną boiska listę strzelców otworzył Patryk Jaśkiewicz. Dwie minuty później odpowiedział Ołeh Własik, ale również ekipa z Winnego Grodu długo nie pozostawała dłużna. W 10. minucie Maciej Enkot przejął piłkę w środku pola, po czym zagrał do Maksymiliana Chmielaka, który po krótkim rajdzie huknął pod poprzeczkę!

Na półmetku spotkania panował wynik 2:1 dla gospodarzy, a na kolejne trafienia musieliśmy czekać aż do końcówki meczu. W 36. minucie kontrę zielonogórzan wykończył na pustą bramkę Kacper Ryś, minąwszy wcześniej interweniującego bramkarza. Niedługo po tym wrocławianie zdecydowali się wycofać bramkarza, co zaowocowało golem kontaktowym Marka Koniecznego.

Odpowiedź zielonogórzan nastąpiła jeszcze w tej samej minucie. Goście szybko jednak ponownie złapali kontakt i do samego końca walczyli o wywiezienie z Szafrana punktu. Prowadzenie skutecznie wybronili jednak podopieczni Macieja Góreckiego, którzy ostatecznie zwyciężyli 4:3.

Dzięki niedzielnej wygranej drużyna z Winnego Grodu zajmuje aktualnie fotel lidera II ligi futsalu. W trzeciej kolejce zagra ona na wyjeździe z MTS-em Knurów.

II liga, 2. kolejka: Eko-Pol AZS Uniwersytetu Zielonogórskiego – AZS AWF Profi-Sport Wrocław 4:3 (2:1)
1:0 Patryk Jaśkiewicz 1’
1:1 Ołeh Własik 3’
2:1 Maksymilian Chmielak 10’
3:1 Kacper Ryś 36’
3:2 Marek Konieczny 38’
4:2 Rafał Gronostaj 38’
4:3 Ołeh Własik 39’

Postaw nam kawę na buycoffee.to


1

0

0

0

0

0

Komentarze

Brak komentarzy! Podziel się swoją opinią jako pierwszy!

Zabezpieczenie antyspamowe: Ile jest osiem plus dziewięć?


© ZGSPORT.PL 2018-2023 | Reklama | Wykorzystanie zdjęć | Polityka prywatności