Lechia bez punktów na koniec 2021 roku

2021-11-20 17:04

Lechia Zielona Góra nieudanie zakończyła rok 2021. Podopieczni Andrzeja Sawickiego ulegli u siebie Stali Brzeg 1:2, choć do przerwy prowadzili po golu „do szatni”.

Pierwsza połowa, dość wyrównana, stała pod znakiem ciosów zadawanych przez obie ekipy. Długo żadna z nich nie potrafiła przełamać wyniku, aż w końcu Lechia dokonała tego w 45. minucie. Wówczas bramkę „do szatni” zdobył Przemysław Mycan po akcji lewą flanką i dośrodkowaniu Artura Małeckiego. Chwilę później „Mycek” miał okazję do podwyższenia, ale tym razem strzał po krótkim słupku obronił Amin Stitou, przez co pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 1:0.

Niestety w drugiej połowie obejrzeliśmy powtórkę sprzed tygodnia, kiedy to Lechia uległa Karkonoszom Jelenia Góra. Tak jak wtedy, goście odrobili straty i przejęli prowadzenie. Wyrównanie przyszło w 51. minucie, w której Michał Maj mocno wykończył akcję prawym skrzydłem. Niecały kwadrans później ten sam zawodnik dał Stali prowadzenie, strzelając niemal z tego samego miejsca co pierwszy gol.

Im bliżej końcowego gwizdka, tym zielonogórzanie coraz mocniej napierali na bramkę przyjezdnych. W ostatnich minutach było to wręcz oblężenie, ale ekipa z Brzegu – wspierana przez małą, lecz głośną grupkę kibiców – skutecznie utrzymała prowadzenie. Tym samym to Stal zgarnęła 3 punkty w ostatniej kolejce w 2021 roku.

Lechia Zielona Góra kończy 2021 rok na 14. miejscu w tabeli III ligi z dorobkiem 18 punktów. Początek piłkarskiej wiosny został zaplanowany na marzec przyszłego roku.

III liga, 18. kolejka: KS Lechia Zielona Góra – BTP Stal Brzeg 1:2 (1:0)
1:0 Przemysław Mycan 45’
1:1 Michał Maj 51’
1:2 Michał Maj 65’

KS Lechia Zielona Góra: Fabisiak – Ostrowski, Żukowski, M. Maćkowiak, Małecki, Surożyński, Kaczmarczyk, Zioła, Mycan, Babij, Łoboda – Sieracki, Konieczny, Ł. Maćkowiak, Wieczorek, Athenstadt, Frankowski, Ekwueme.
BTP Stal Brzeg: Stitou – Paszkowski, Wdowiak, Rogala, Maj, Czajkowski, Niemczyk, Ograbek, Matusik, Sypek, Podgórski – Florczak, Budnik, Danielik, Mozoła, Naspiński.