Młodzi zielonogórzanie powalczyli, ale nie awansowali do CLJ

2021-11-21 16:59

Młodzi piłkarze Lechii Zielona Góra zagrali dziś rewanżowy mecz o awans do Centralnej Ligi Juniorów U17. Niestety lepsze okazało się Zagłębie Sosnowiec, które zwyciężyło 5:1, odrabiając tym samym straty z pierwszego meczu.

Spotkanie rewanżowe źle zaczęło się dla podopiecznych Remigiusza Chyły. Już w 1. minucie kapitalne podanie wykorzystał nieupilnowany przez obrońców Szymon Celej, otwierając tym samym wynik. Niewiele później dwa kolejne trafienia zafundowali gospodarzom Rainer Lis oraz kapitan Igor Dziedzic, przez co nie minęło pół godziny gry, a Zagłębie prowadziło już 3:0.

Już pomiędzy tymi dwoma golami Lechia próbowała wrócić do gry, co nasiliło się w końcówce pierwszej połowy. Zaowocowało to golem „do szatni” – Kacper Grzegorczyk wykorzystał wystawienie piłki przez Błażeja Chyszpolskiego.

Na półmetku spotkania panował zatem wynik 3:1 i zielonogórzanie mieli chrapkę na odrobienie strat. Niestety po zmianie stron strzelali już tylko miejscowi – Filip Łaga oraz ponownie Igor Dziedzic. Lechia miała jeszcze okazję na drugie trafienie w doliczonym czasie gry, kiedy po zagraniu ręką przez Aleksandra Piątka sędzia podyktował rzut karny. Niestety z „jedenastki” w słupek trafił Szymon Osiński.

Ostatecznie Zagłębie zwyciężyło rewanż 5:1, a w całym dwumeczu 6:3 i to ono na wiosnę zagra w Centralnej Lidze Juniorów U17.

Baraż o awans do CLJ U17, rewanż: Zagłębie Sosnowiec – KS Lechia Zielona Góra 5:1 (3:1)

1:0 Szymon Celej 1’
2:0 Rainer Lis 18’
3:0 Igor Dziedzic 25’
3:1 Kacper Grzegorczyk (asysta Błażej Chyszpolski) 44’
4:1 Filip Łaga 77’
5:1 Igor Dziedzic (rzut karny) 87’