Nasz serwis korzysta z cookies w celach statystycznych. Ponadto Google zbiera dane w celu personalizacji reklam wyświetlanych na naszych stronach. Kontynuując korzystanie z serwisu, zgadzasz się na powyższe. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej, przeczytaj naszą politykę prywatności.
ZGADZAM SIĘMundial atakował, AZS trafiał. Kolejna wygrana Akademików w II lidze

Paweł Górski
redakcja@zgsport.pl
[FUTSAL]
2021-11-28 16:32

Za nami mecz 4. kolejki II ligi futsalu. W lubuskich derbach zawodnicy Eko-Pol AZS-u UZ pewnie pokonali we własnej hali drużynę Mundialu Żary 5:2.

fot. Paweł Górski / ZGSPORT.PL

Oba zespoły intensywnie rozpoczęły spotkanie, choć zdaje się, że w grze Akademików było widać w pierwszych minutach więcej spokoju niż u zespołu z Żar. I to właśnie zielonogórzanie otworzyli wynik już niecałe 3 minuty po pierwszym gwizdku. Dokonał tego strzałem z prawej strony Maciej Enkot, który niewiele wcześniej zameldował się po raz pierwszy na parkiecie.

Aktywni żaranie próbowali odpowiedzieć, lecz kilka razy górą był Jakub Witczak bądź piłka jedynie obijała słupek jego bramki. Widać jednak było, że po straconym golu Mundial wyraźnie przeszedł do ofensywy i był głodny odegrania się na Akademikach. Futsaliści z Żar nie byli jednak w stanie wykończyć żadnego z tych licznych ataków i na ich nieszczęście „nadziali się” dodatkowo na kontrę zielonogórzan. W 8. minucie Rafał Gronostaj wykorzystał ładnie wyłożoną piłkę na 10. metr i pewnie huknął, powiększając prowadzenie AZS-u.

Spragnieni gola goście dopięli swego w 13. minucie, jednak nie było to trafienie z gry. Bramka kontaktowa padła po rzucie karnym, który był konsekwencją zagrania ręką przez jednego z zielonogórzan. Krystian Seredyński wykorzystał tę okazję, choć Jakub Witczak był bliski skutecznej interwencji.

Podopieczni Macieja Góreckiego szybko zrewanżowali się przyjezdnym. W 15. minucie Maciej Enkot znalazł się przy piłce w polu karnym rywala i lekkim lobem chciał przerzucić dwóch rywali. Piłka otarła po drodze o grającego trenera Mundialu, Radomira Roztockiego i wpadła do siatki wraz z próbującym interweniować Remigiuszem Chyłą.

Na 3 minuty przed końcem pierwszej połowy szkoleniowiec Mundialu zdecydował się wziąć czas, by jego drużyna jeszcze przed przerwą wróciła do gry. Większość czasu po tym time-oucie żaranie spędzili w ofensywie, lecz nic z tego nie wynikło. Zespoły schodziły na przerwę z wynikiem 3:1.

Po zmianie stron ponownie to Akademicy szybko zadali pierwszy cios w postaci gola Kornela Mużyłowskiego. Po nim jednak obu ekipom długo brakowało skuteczności, mimo że mecz w dalszym ciągu był rozgrywany na wysokiej intensywności. Świadczy o tym chociażby wykorzystanie limitu fauli przez zawodników Mundialu. Ostatecznie obyło się bez przedłużonych rzutów karnych, ale i tak AZS zdołał dobić rywala. Zwycięstwo Akademików przypieczętował w ostatniej minucie Kacper Ryś. Chwilę później Rafał Cyrana zdobył jeszcze drugiego gola dla gości, ustalając końcowy rezultat na 5:2.

II liga, 4. kolejka: Eko-Pol AZS Uniwersytetu Zielonogórskiego – Mundial Żary 5:2 (3:1)
1:0 Maciej Enkot 3’
2:0 Rafał Gronostaj 8’
2:1 Krystian Seredyński (rzut karny) 13’
3:1 Maciej Enkot 15’
4:1 Kornel Mużyłowski 23’
5:1 Kacper Ryś 40’
5:2 Rafał Cyrana 40’

Składy drużyn:
Eko-Pol AZS Uniwersytetu Zielonogórskiego: Witczak – Hausler, Jaśkiewicz, Mużyłowski, Turowski (C) – Chmielak, Ryś, Enkot, Gronostaj, Jurkowski.
Mundial Żary: Chyła (C), Niedzielan – Adamowicz, Mućka, Skrzyński, Seredyński – Cyrana, Hirsch, Nikoliszyn, Szkudlarek, Roztocki, Romanowski.


2

0

0

0

0

0

Komentarze

Brak komentarzy! Podziel się swoją opinią jako pierwszy!

Zabezpieczenie antyspamowe: Ile jest siedem plus dziesięć?


© ZGSPORT.PL 2018-2022 | Reklama | Wykorzystanie zdjęć | Polityka prywatności