Koszarek uhonorowany, Legia (wysoko) pokonana!

2021-12-22 19:36

W zaległym meczu 7. kolejki Energa Basket Ligi Enea Zastal BC Zielona Góra podejmował Legię Warszawa. Dzięki fantastycznej drugiej połowie zielonogórzanie zwyciężyli 100:66.

Przed spotkaniem odbyła się zapowiadana wcześniej przez zielonogórski klub uroczystość, którą rozpoczęło gromkie „Kapitan, kapitan”. Uhonorowany został bowiem Łukasz Koszarek, którego numer 55 został zastrzeżony i zawisnął pod sufitem hali CRS.

Zastal rozpoczął mecz od prowadzenia 6:0, które przez większość pierwszej połowy Legia starała się zniwelować. Co prawda na początku drugiej kwarty zielonogórzanie znów wykorzystali chwilowy zastój rywala i odskoczyli na dwucyfrową wartość, ale warszawianie szybko wrócili do gry. Zapewnili im to głównie Łukasz Koszarek i Raymond Cowels, którzy w tym fragmencie gry punktowali wręcz seryjnie, dorzucając do wyniku m.in. po dwie trójki. Ten comeback Legii sprawił, że przed drugą połową Zastal miał jedynie 3 punkty zaliczki.

Trzecia kwarta rozpoczęła się tak samo jak dwie poprzednie – kilka przespanych minut „Legionistów” i seria 7:0 gospodarzy. Przerwał ją dopiero po time-oucie Łukasz Koszarek, trafiając czwartą już dziś trójkę. Niedługo później odpowiedział mu Jarosław Zyskowski i tym samym Zastal zawalczył, by tym razem nie stracić wypracowanej przewagi. Jak się później okazało, był to przełomowy moment tego spotkania. Liczne błędy popełniane przez Legię tylko napędzały podopiecznych Olivera Vidina, którzy zwyciężyli trzecią odsłonę aż 27:9!

W ostatniej partii rozochoceni swoją postawą i gromkim dopingiem zielonogórzanie nie zwalniali tempa i co rusz punktowali bezradną Legię. Skuteczność Zastalu ani na chwilę nie malała i ostatecznie triumfował on 100:66.

Po dzisiejszym pojedynku zielonogórzanie legitymują się bilansem 9-6 i zagwarantowali sobie udział w Suzuki Pucharze Polski. Ostatni w tym roku mecz Zastal rozegra 27 grudnia o 19:00 we Wrocławiu z miejscowym Śląskiem.

Energa Basket Liga, 7. kolejka: Enea Zastal BC Zielona Góra – Legia Warszawa 100:66 (21:14, 22:26, 27:9, 30:17)
Enea Zastal BC Zielona Góra: Zyskowski 15, Brembly 7, Apić 19, Nenadić 8, Joseph 11 – Mazurczak 5, Sulima 10, Klocek 3, Frazier 0, Szymański 2, Meier 14, Żołnierewicz 4.
Legia Warszawa: Abdur-Rahkman 8, Kulka 15, Cowels 10, Kemp 2, Koszarek 17 – Sadowski 2, Didier-Urbaniak 7, Kołakowski 0, Skifić 5, Kamiński 0, Wyka 0.