Wilki Morskie osłabione, ale wciąż waleczne. Zastal z niełatwą wygraną w hali CRS

2022-01-12 19:52

Osłabiony zespół Kinga Szczecin postawił się Enea Zastalowi BC Zielona Góra. W dzisiejszym spotkaniu w hali CRS zielonogórzanie pokonali Wilki Morskie 87:71, choć przez większość spotkania goście dzielnie stawiali się gospodarzom.

W mecz lepiej weszła ekipa ze Szczecina, która rozpoczęła od wyraźnego prowadzenia 11:2. Bardzo aktywny na parkiecie był wówczas Filip Matczak, który zdobył 5 z owych 11 punktów. Szybko zrewanżował się za to Devoe Joseph, którego 8 punktów z rzędu pozwoliło Zastalowi dogonić odskakującego rywala. Ten jednak w dalszym ciągu radził sobie bardzo dobrze, prowadząc po 10 minutach 24:16.

W drugiej kwarcie było nieco lepiej – Zastal zabrał się do mozolnego odrabiania strat, którego goście stanowczo nie ułatwiali. W końcu na 4 minuty przed przerwą podopieczni Olivera Vidina przejęli prowadzenie, ale wciąż nie było łatwo, bo King nie zamierzał odpuszczać ani na chwilę. Dobrze obrazuje to panujący na półmetku wynik, który brzmiał 47:47.

Niestety na początku drugiej połowy Zastal na niemal 3 minuty zaciął się na 47 punktach, co Wilki Morskie wykorzystały, by odskoczyć na 7 „oczek”. Tę niemoc przełamał trójką Nemanja Nenadić. Wtedy drużyna z Winnego Grodu ponownie musiała odrabiać straty, ale zapewniło to kibicom niemało emocji. W końcu na 3 minuty przed końcem trzeciej kwarty prowadzenie dała Zastalowi akcja 2+1 Przemysława Żołnierewicza.

Jak się później okazało, był to przełomowy moment tego pojedynku, bowiem coraz bardziej zmęczony King nie był już w stanie wrócić na zwycięską ścieżkę. Przez niemal 5 minut ostatniej odsłony koszykarze ze Szczecina nie byli w stanie zdobyć żadnego punktu, co Zastal błyskawicznie wykorzystał. Koniec końców zespół Olivera Vidina zwyciężył 87:71.

Energa Basket Liga, 19. kolejka: Enea Zastal BC Zielona Góra – King Szczecin 87:71 (16:24, 31:23, 19:14, 21:10)
Enea Zastal BC Zielona Góra: Zyskowski 6, Brembly 0, Apić 15, Nenadić 25, Joseph 10 – Mazurczak 11, Sulima 5, Szymański 2, Meier 4, Żołnierewicz 9.
King Szczecin: Davis 19, Dorsey-Walker 14, Matczak 18, Kikowski 4, Bartosz 3 – Davis 11, Borowski, Kroczak 2, Rosiński, Schenk.