Druga wygrana Enea Zastalu w Lidze VTB

2022-01-31 20:06

Enea Zastal BC Zielona Góra w poniedziałkowy wieczór zmierzył się na własnym terenie z BC Astana. Zielonogórzanie pokonali kazachski zespół 91:83.

W tym pojedynku dwóch zespołów z dolnej części tabeli Ligi VTB Zastal planował zanotować drugie w tym sezonie zwycięstwo w tych rozgrywkach. Plan ten zielonogórzanie zaczęli wykonywać już od pierwszych minut, szybko obejmując dwucyfrowe prowadzenie. Przez zdecydowaną większość spotkania przewaga ekipy z Winnego Grodu oscylowała wokół 10 „oczek”. W trzeciej kwarcie serią 10:0 urosła ona na moment do 20 punktów. Zespół z Kazachstanu potrafił jednak sprawnie wrócić do poprzedniego wyniku. W ostatniej odsłonie przez chwilę wydawało się nawet, że Astana będzie w stanie zagrozić Zastalowi w końcówce, ale ten opanował sytuację i nie oddał prowadzenia.

Druga wygrana Enea Zastalu w Lidze VTB stała się faktem. Dzięki niej odbił się on od dna, wyprzedzając mińskie Cmoki. Kolejny domowy mecz już w środę – tym razem w ramach Energa Basket Ligi. O 19:30 początek spotkania z Arką Gdynia.

VTB United League: Enea Zastal BC Zielona Góra – BC Astana 91:83 (26:18, 22:20, 23:23, 20:22)
Enea Zastal BC Zielona Góra: Zyskowski 15, Brembly 14, Apić 12, Nenadić 19, Joseph 11 – Mazurczak 7, Sulima 5, Jackson 0, Szymański, Meier 2, Żołnierewicz 6.
BC Astana: Spencer 12, Bażin 3, Hickey 33, Tichonienko 6, Marczuk 2 – Szczerbak 0, Murzagalijew 0, Pan 3, Gawriłow 3, Campbell 11, Ajtkali 0, Bałaszow 10.