Ekipa „Hrycana” pokonana w Zielonej Górze

2022-02-02 21:38

Enea Zastal BC Zielona Góra z 13. wygraną w Energa Basket Lidze. Dziś w hali CRS goryczy porażki zaznała Asseco Arka Gdynia, którą zielonogórzanie pokonali 75:61.

Kilka pierwszych minut meczu to nieznaczne prowadzenie Arki. Zastal zdołał jednak przełamać ten wynik zanim jeszcze upłynęła połowa kwarty. Dzięki serii 9:0 zielonogórzanie objęli prowadzenie, które było przyczynkiem do dzisiejszej wygranej. Duży udział w tej serii punktowej miały rzuty osobiste, bowiem gdynianie już po 3 minutach przekroczyli limit fauli, przez co koszykarze z Grodu Bachusa często meldowali się na linii rzutów wolnych.

W drugiej kwarcie podopieczni Olivera Vidina błyskawicznie poszli za ciosem. Sygnał do ataku dał Krzysztof Sulima swoim celnym rzutem trzypunktowym. Dzięki temu przewaga Zastalu weszła na dwucyfrowy poziom. Liderem gości był wówczas Novak Musić, którego dobra dyspozycja przyhamowała nieco ekspansję miejscowych. Na półmetku spotkania tablica wyników wskazywała rezultat 43:31.

Po przerwie wydawało się z początku, że zespół z Winnego Grodu dalej będzie odjeżdżał rywalowi. Asseco szybko jednak zrewidowało te plany, w błyskawicznym tempie niwelując straty do 6 „oczek”. Wtedy poskutkował time-out trenera Vidina, po czym punkty Apicia, Zyskowskiego i Jacksona pozwoliły ponownie zbudować dwucyfrową przewagę. Ta została przypieczętowana w ostatniej kwarcie, którą Zastal zwyciężył 14:7.

Energa Basket Liga, 28. kolejka: Enea Zastal BC Zielona Góra – Asseco Arka Gdynia 75:61 (23:15, 20:16, 18:23, 14:7)
Enea Zastal BC Zielona Góra: Zyskowski 13, Brembly 5, Apić 17, Nenadić 4, Joseph 5 – Mazurczak 4, Sulima 6, Jackson 12, Szymański 0, Meier 2, Cieślak 0, Żołnierewicz 7.
Asseco Arka Gdynia: Tomaszewski 6, Musić 18, Wołoszyn 11, Hrycaniuk 8, Boykins 4 – Walkowiak 0, Dylewicz 11, Wilczek 3, Kowalczyk 0, Bogucki 0.