Deklasacja w Winnym Grodzie! Triple-double Nenadicia!

2022-02-08 21:16

Enea Zastal BC Zielona Góra, mimo braku Devoe Josepha, nie miał dzisiaj problemów z pokonaniem PGE Spójni Stargard. Zielonogórzanie rozgromili rywali 106:64.

Początek meczu stał pod znakiem wyrównanej walki kosz za kosz. Co ciekawe, to skazywani na pożarcie goście byli wtedy o krok przed zielonogórzanami. Zastal zdołał przełamać ten stan tuż przed końcem pierwszej kwarty – rzutem trzypunktowym dokonał tego Przemysław Żołnierewicz.

Druga odsłona nie była już tak wyrównana, bowiem Spójnia nie była już w stanie nadążyć za ekipą z Winnego Grodu. Sygnał do ataku dał na samym początku Żołnierewicz, trafiając trzecią już tego dnia trójkę. Chwilę później w jego ślady poszedł Tony Meier i drużyna zielonogórska zaczęła odjeżdżać rywalom. Na półmetku meczu miała ona już 14 „oczek” zaliczki.

Trzecia kwarta to już totalna deklasacja w wykonaniu koszykarzy Olivera Vidina. Goście przez niemal 5 minut nie byli w stanie rzucić żadnego punktu, podczas gdy miejscowi zanotowali serię 13:0. Ogólnie w tej części gry Zastal rzucił aż 29 punktów, a Spójnia zatrzymała się na zaledwie 11.

W ostatnich 10 minutach obraz gry nie zmienił się i zielonogórzanie przypieczętowali okazałe zwycięstwo 106:64. Na uwagę zasługuje jednak triple-double na koncie Nemanji Nenadicia (18 punktów, 11 zbiórek i 10 asyst).

Energa Basket Liga, 25. kolejka: Enea Zastal BC Zielona Góra – PGE Spójnia Stargard 106:64 (23:21, 28:16, 29:11, 26:16)
Enea Zastal BC Zielona Góra: Zyskowski 6, Mazurczak 0, Brembly 11, Apić 16, Nenadić 18 – Sulima 14, Klocek 0, Jackson 10, Szymański 7, Meier 10, Cieślak 0, Żołnierewicz 14.
PGE Spójnia Stargard: Gilder 9, Steele 8, Szymkiewicz 10, Młynarski 20, Johnson 0 – Śnieg 11, Gray 3, Szmit 0, Zając, Korolczuk 1, Spires 2, Grudziński 0.