Mecz do jednego kosza. Zastal bez szans z Zenitem

2022-02-14 20:34

Enea Zastal BC Zielona Góra z pierwszą porażką od ponad dwóch tygodni. Dziś w hali CRS górą był Zenit Sankt-Petersburg, który wygrał 79:52.

Początek spotkania stał pod znakiem strzeleckiego popisu Jordana Loyda, który w niecałe 5 minut trafił cztery trójki. W tym czasie Zastal miał na swoim koncie jedynie 3 punkty po trafieniu Josepha. Był to niestety odpowiedni prognostyk przed dalszą częścią pojedynku, którą również zdominowali goście. Zenit z niesamowitą powtarzalnością budował kolejne etapy swojej przewagi – w każdej z pierwszych trzech kwart Rosjanie rzucali po 21 punktów, jednocześnie zatrzymując zielonogórzan na 13-15 punktach.

Męczarnie Zastalu w ataku sprawiły, że w końcowym rozrachunku zdobył on jedynie 52 punkty. Dzięki temu Zenit zawiózł do Rosji swoje 11. zwycięstwo w tym sezonie Ligi VTB.

Był to ostatni domowy mecz Zastalu w tym sezonie. W czwartek zielonogórzanie rozpoczną zmagania w Suzuki Pucharze Polski. Na początek czeka ich pojedynek z gospodarzem turnieju, Pszczółka Startem Lublin.

VTB United League: Enea Zastal BC Zielona Góra – Zenit Sankt-Petersburg 52:79 (13:21, 14:21, 15:21, 10:16)
Enea Zastal BC Zielona Góra: Zyskowski 3, Mazurczak 7, Brembly 2, Apić 9, Joseph 7 – Sulima 4, Jackson 3, Szymański 2, Meier 11, Żołnierewicz 4.
Zenit Sankt-Petersburg: Loyd 21, Karasiow 11, Kułagin 3, Poythress 9, Mickey 15 – Carter 8, Wolchin 0, Baron 8, Puszkow 2, Karwanien 0, Zubkow 2.