Cóż za mecz w hali CRS! Zastal triumfował w hicie PLK!

2022-04-06 20:11

Mimo niskiej temperatury panującej w Winnym Grodzie, w hali CRS było dziś niesamowicie gorąco! Wszystko za sprawą hitu Energa Basket Ligi w postaci meczu Enea Zastalu BC Zielona Góra z Arged BM Stalą Ostrów Wielkopolski.

Przyjazd lidera Energa Basket Ligi do Zielonej Góry zelektryzował kibiców. Na trybunach hali CRS zasiadły niespełna 3 tysiące fanów, którzy spragnieni koszykówki stworzyli gorącą atmosferę.

Mecz nie zawiódł oczekiwań publiczności. Z początku lepiej radziła sobie dobrze dysponowana w ostatnim czasie Stal. Przyjezdni podobnie jak w poprzednich meczach byli bardzo skuteczni, również zza linii 6,75 m. W apogeum pierwszej połowy prowadzili oni już 13 punktami, co było efektem przestoju Zastalu na początku drugiej kwarty. Zielonogórzanie zdołali jednak szybko odrobić te straty i jeszcze przed przerwą objąć prowadzenie. Wówczas to podopieczni trenera Vidina zanotowali serię 9:0 i do szatni schodzili z 2-punktową zaliczką.

Trzecia kwarta to już całkowita dominacja Zastalu. Sygnał do ataku dał dwoma trójkami Devyn Marble. Co prawda goście szybko odpowiedzieli, ale chwilę potem zielonogórzanie zanotowali kolejną serię 11:2, dzięki której zbudowali solidną, dwucyfrową przewagę.

W tak hitowym spotkaniu żadna przewaga nie jest jednak spokojna. W ostatniej kwarcie Stal rzuciła się do odrabiania strat, w czym przodował James Palmer. W mgnieniu oka z 16 punktów różnicy zostały tylko 3 na 3 minuty przed końcem. Na domiar złego Zastal jakby zgubił całą skuteczność i spudłował kilka ważnych rzutów z rzędu. Na minutę przed końcem – po celnej trójce Michaela Younga – przewaga zielonogórzan wynosiła już tylko 1 punkt. Wówczas ostatnią akcję meczu wykonywali ostrowianie. Decydujący rzut należał do Damiana Kuliga, który spudłował spod kosza, co wywołało ogromną radość na trybunach! Po ogromnych emocjach Zastal zwyciężył 86:85!

Energa Basket Liga, 29. kolejka: Enea Zastal BC Zielona Góra – Arged BM Stal Ostrów Wielkopolski 86:85 (19:24, 26:19, 29:15, 12:27)
Enea Zastal BC Zielona Góra: Zyskowski 13, Marble 20, Apić 6, Nenadić 15, Żołnierewicz 12 – Mazurczak 8, Brembly, Sulima 2, Klocek, Szymański, Meier 4, Joseph 6.
Arged BM Stal Ostrów Wielkopolski: Florence 7, Drechel 12, Young 12, Garbacz 6, Kulig 13 – Palmer 20, Simmons 9, Andersson 6, Wadowski 0, Mokros 0, Wojciechowski 0, Pluta.