Ćwierćfinałowy thriller dla Enea Zastalu!

2022-04-18 17:32

Enea Zastal BC Zielona Góra prowadzi już 2:0 w serii ćwierćfinałowej ze Śląskiem Wrocław! Dziś po trzymającym w napięciu spotkaniu pokonał wrocławian 85:83!

Podobnie jak w pierwszym meczu początek należał do gości. Zastal przespał pierwsze minuty spotkania i już po chwili Oliver Vidin musiał interweniować przy stanie 4:12. Po timeoucie serbskiego szkoleniowca Zastal zaczął mozolnie odrabiać straty. Dwie trójki Devoe Josepha pod koniec kwarty sprawiły, że po 10 minutach Śląsk miał już tylko jeden punkt przewagi.

Drugą kwartę zielonogórzanie zaczęli od serii 9:2, z czego aż siedem punktów zdobył Nemanja Nenadić. Wrocławianie odpowiedzieli trójką Travisa Trice’a, ale nie zatrzymało to Nenadicia, który był w tym fragmencie spotkania bardzo aktywny. Ostatecznie zespoły na przerwę schodziły z wynikiem 44:40.

W drugiej połowie zespoły walczyły kosz za kosz. Żaden z nich nie zamierzał odpuszczać, choć Śląsk miał lekko pod górkę przez całkowicie bezbarwną ławkę. Na dodatek na początku ostatniej odsłony za faul dyskwalifikujący do szatni musiał się udać Michał Gabiński po spędzeniu na parkiecie zaledwie… półtorej minuty. Mimo tych przeciwności losu ekipa ze stolicy Dolnego Śląska cały czas kurczowo trzymała się Zastalu. Ten miał kilka okazji, by odskoczyć, ale popełniał błędy w ataku i pięć minut przed końcem na 72:72 wyrównał Kerem Kanter, który do spółki z Travisem Tricem trzymał drużynę z Wrocławia przy życiu.

Z każdą minutą w hali CRS robiło się coraz goręcej! Kibiców jeszcze pobudzał bardzo aktywny w drugiej połowie Krzysztof Sulima. Mimo to na minutę przed końcem z rzutu wolnego wyrównał Aleksander Dziewa. Następnie akcja zielonogórzan nie przyniosła powodzenia i musieli oni wybronić kolejny atak Travisa Trice’a. Jego rzut był na szczęście niecelny, dzięki czemu kontrę mógł wyprowadzić Zastal. Skutecznym lay-upem wykończył ją Andy Mazurczak, co wprawiło trybuny w niesamowitą euforię! Do końca pojedynku zostało wtedy osiem sekund, których Śląsk nie zdołał wykorzystać! Tym samym zwycięstwo zielonogórzan 85:83 stało się faktem i w serii półfinałowej prowadzą oni już 2:0.

Teraz rywalizacja ćwierćfinałowa przenosi się do Wrocławia. Mecz nr 3 w poniedziałek 25 kwietnia o godzinie 19:00.

Energa Basket Liga, ćwierćfinał, mecz #2: Enea Zastal BC Zielona Góra – WKS Śląsk Wrocław 85:83 (20:21, 24:19, 17:20, 24:23)
Enea Zastal BC Zielona Góra: Zyskowski 0, Marble 2, Apić 16, Nenadić 20, Żołnierewicz 11 – Mazurczak 11, Brembly 8, Sulima 6, Szymański, Meier, Drame 4, Joseph 7.
WKS Śląsk Wrocław: T. Trice 22, Karolak 12, Kanter 15, Justice 11, Dziewa 19 – Kolenda 2, D. Trice 0, Wójcik, Gabiński 0, Tomczak 0, Meiers 0, Ramljak 2.