Lechia przełamała się w Tarnowskich Górach!

2022-04-20 20:39

Lechia Zielona Góra przerwała złą passę w rozgrywkach III ligi! Dziś w zaległym meczu 22. kolejki zielonogórzanie wygrali w Tarnowskich Górach z miejscowym Gwarkiem 2:1.

Przypomnijmy, że pojedynek Gwarka z Lechią pierwotnie miał się odbyć 2 kwietnia, jednak wtedy Tarnowskie Góry nawiedziły duże opady śniegu.

Mecz nie rozpoczął się dobrze dla podopiecznych trenera Sawickiego. Już w trzeciej minucie gospodarze objęli prowadzenie po golu Dawida Jarki. Lechia błyskawicznie podjęła próby wyrównania wyniku – kilka okazji do tego miał w pierwszej połowie Mykyta Łoboda. Ukraiński piłkarz dopiął swego tuż przed przerwą – 42. minucie wykorzystał on dogranie z rzutu rożnego od Mariusza Kaczmarczyka.

Po zmianie stron zielonogórzanie zawalczyli o przełamanie remisu. Udało się to w 81. minucie, w której podanie Przemysława Mycana wykorzystał Vinicius, który zaledwie 20 minut wcześniej pojawił się na boisku. Dzięki bramce Brazylijczyka Lechia wywiozła z Tarnowskich Gór pierwsze od dawna trzy punkty.

III liga, 22. kolejka: TS Gwarek Tarnowskie Góry – KS Lechia Zielona Góra 1:2 (1:1)
1:0 Dawid Jarka 3’
1:1 Mykyta Łoboda 42’
1:2 Vinicius Veneranda 81’

TS Gwarek Tarnowskie Góry: Bondys – Bąk, Przystalski, Timochina, Dyląg, Grychtolik, Wiszniowski, Mielczarek, Jaszczak, Tania, Jarka – Rosół, Borycka, Stanek, Joachim, Skrzyniarz, Pleban, Rakowiecki.
KS Lechia Zielona Góra: Fabisiak – Ostrowski, Łokietek, Konieczny, Kaczmarczyk, Soszyński, Łoboda, Mycan, Babij, Athenstadt, Zientarski – Sieracki, M. Maćkowiak, Małecki, Surożyński, Ł. Maćkowiak, Vinicius, Dybizbański.