Nasz serwis korzysta z cookies w celach statystycznych. Ponadto Google zbiera dane w celu personalizacji reklam wyświetlanych na naszych stronach. Kontynuując korzystanie z serwisu, zgadzasz się na powyższe. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej, przeczytaj naszą politykę prywatności.
ZGADZAM SIĘPech rezerw Lechii w Pucharze Polski. Minimalna porażka w Starym Kurowie

Paweł Górski
redakcja@zgsport.pl
[PIŁKA NOŻNA]
2022-04-20 21:08

W środę 20 kwietnia rozegrana została runda ćwierćfinałowa Pucharu Polski na szczeblu wojewódzkim. Lechia II Zielona Góra pechowo przegrała w Starym Kurowie 0:1.

fot. Paweł Górski / ZGSPORT.PL

Drugi zespół Lechii i Meprozet Stare Kurowo stoczyły zacięty bój. Z początku częściej atakowali gospodarze, jednak z czasem młodzi piłkarze z Winnego Grodu zaczęli coraz bardziej dochodzić do głosu. W 25 minucie padł pierwszy i jak się potem okazało jedyny gol tego spotkania. Jakub Krok-Adamski posłał wówczas niezbyt mocny strzał w kierunku lewego słupka bramki Lechii. Broniący dostępu do niej Szymon Słodki wyciągnął się jak długi, lecz to było za mało na śliskiej po deszczu murawie i piłka pechowo wturlała się do siatki.

W przerwie trener Maciej Górecki wprowadził na boisko doświadczonych Macieja Brzeźniaka i Karola Harasia, a także najmłodszego w składzie Filipa Tokara. Zmiany te ożywiły zielonogórską ekipę, która kilka razy stawała przed okazją na wyrównanie. Futbolówka ani razu nie zatrzepotała jednak w siatce Meprozetu, przez co zespół ze Starego Kurowa wygrał 1:0 i awansował do półfinału rozgrywek.

Przypomnijmy, że pierwsza drużyna Lechii zameldowała się w półfinale już tydzień temu po wyeliminowaniu Cariny Gubin. Skład półfinałów uzupełniły dziś Warta Gorzów i Tęcza Krosno Odrzańskie.

Puchar Polski na szczeblu Lubuskiego ZPN, ćwierćfinał: Meprozet Stare Kurowo – Lechia II Zielona Góra 1:0 (1:0)
1:0 Jakub Krok-Adamski 25’

Składy drużyn:
Meprozet Stare Kurowo: Podsiadło – Krok-Adamski, Spiliszewski, Moskalyk, Antczak, P. Kurdykowski, Stuchly, Juszkiewicz, H. Kurdykowski (C), Biliński, Szwiec – Siera, Działek, Wróblewski, Sosnowski, Mirończuk-Osowski, Słomiński.
Lechia II Zielona Góra: Słodki – Lechowicz (C), Filipczak, Dąbrowski, Szubra, Sowiński, Dawcewicz, Sitko, Osiński, Kurowski, Lisowski – Marczak, Adamiak, Haraś, Grzegorczyk, Brzeźniak, Tokar, Kowalczewski.


1

0

0

2

0

0

Komentarze

Brak komentarzy! Podziel się swoją opinią jako pierwszy!

Zabezpieczenie antyspamowe: Ile jest dziewięć plus dziesięć?


© ZGSPORT.PL 2018-2022 | Reklama | Wykorzystanie zdjęć | Polityka prywatności