Lechia postrzelała w Gaci! Zwycięstwo zielonogórzan nad outsiderem

2022-04-27 21:47

W środowej kolejce III ligi Lechia Zielona Góra zainkasowała pełną pulę. W Gaci pokonała ona miejscową Foto-Higienę 4:1.

Lechia udała się do Gaci osłabiona brakiem Przemysława Mycana, który musiał pauzować za żółte kartki. Nie przeszkodziło to jednak zielonogórzanom w odniesieniu ważnego zwycięstwa na krótkim boisku Foto-Higieny. Od pierwszych minut mecz był rozgrywany bardzo intensywnym tempem i obfitował w wiele przewinień oraz niedokładnych podań. W pierwszej połowie padł tylko jeden gol – w 42 minucie Artur Łuczkiewicz skierował piłkę do własnej bramki po akcji zielonogórzan lewą flanką.

Po zmianie stron Lechii udało się dołożyć kolejne bramki, które pozwoliły jej nieco odetchnąć. Strzelanie rozpoczął w 66. minucie Artur Małecki, który wykorzystał podanie z lewej strony i z niewielkiej odległości strzelił do pustej bramki. Kilka chwil później Mykyta Łoboda wykorzystał kolejny błąd bramkarza Foto-Higieny – długie podanie do „Mikiego” posłał Wojciech Fabisiak. Do piłki daleko powyżej pola karnego próbował wyjść Wojciech Noga, ale piłkarz Lechii umiejętnie go minął. Za Łobodą od razu ruszyli defensorzy, ale ich próby zapobieżenia bramce spełzły na niczym.

Gospodarze próbowali wrócić do gry, ale bez skutku. Nie udało im się nawet wykorzystać rzutu karnego w 72. minucie, który został obroniony przez Wojciecha Fabisiaka. Niedługo później Lechia ich dobiła. W 81. minucie piłkę do ustawionego na 16. metrze Mykyty Łobody zagrał Artur Małecki. „Miki” momentalnie huknął i podwyższył na 4:0. W końcówce honorowe trafienie dla zespołu z Gaci zdobył Sebastian Jaroszyński.

III liga, 26. kolejka: Foto-Higiena Błyskawica Gać – KS Lechia Zielona Góra 1:4 (0:1)
0:1 Artur Łuczkiewicz (samobójcza) 42’
0:2 Artur Małecki 66’
0:3 Mykyta Łoboda 69’
0:4 Mykyta Łoboda 81’
1:4 Sebastian Jaroszyński 83’

Foto-Higiena Błyskawica Gać: Noga – Łada (74’ Bąk), Radkiewicz, Bujakiewicz (64’ Szymczyk), Orzechowski, Skowron (84’ Danielak), Strzelecki (74’ Jaroszyński), Szemis (64’ Telatyński), Waliś, Łuczkiewicz, Osiecki – Wojciechowski, Łaski.
KS Lechia Zielona Góra: Fabisiak – Ostrowski, Łokietek, Konieczny (56’ Małecki), Ł. Maćkowiak (83’ M. Maćkowiak), Kaczmarczyk (77’ Zientarski), Soszyński (77’ Athenstadt), Łoboda, Veneranda, Babij, Dybizbański (56’ Surożyński) – Słodki, Staśkiewicz.