Polonia Bytom wróciła do gry i zwyciężyła na Dołku!

2022-05-01 11:08

W sobotę Lechii Zielona Góra przyszło zmierzyć się z Polonią Bytom. Po siedmiu ligowych meczach bez porażki zielonogórzanie musieli uznać wyższość rywala, który w drugiej połowie wrócił do gry.

Początek spotkania lepiej wyglądał w wykonaniu Lechii. Już w 9. minucie cios wyprowadził Przemysław Mycan, który dzięki dograniu z prawej strony otworzył wynik meczu. Przyjezdni już wtedy próbowali odpowiedzieć, jednak ich ataki zatrzymywała zielonogórska defensywa bądź dobrze dysponowany Wojciech Fabisiak.

Wszystko zmieniło się jednak po przerwie. Wówczas ekipa z Bytomia skutecznie wróciła do gry, dzięki wyrównaniu Dawida Wolnego. Ten sam zawodnik dał gościom kolejny powód do radości w 79. minucie, w której Polonia objęła prowadzenie 2:1. Wtedy Lechii nie pomogła już nawet czerwona kartka dla Michała Bedronki, który w 85. minucie sfaulował Bartosza Koniecznego. Osłabieni bytomianie obronili korzystny dla nich rezultat i wywieźli z Winnego Grodu trzy punkty.

III liga, 27. kolejka: KS Lechia Zielona Góra – BS Polonia Bytom 1:2 (1:0)
1:0 Przemysław Mycan 9’
1:1 Dawid Wolny 51’
1:2 Dawid Wolny 79’

KS Lechia Zielona Góra: Fabisiak (C) – Ostrowski, Łokietek, Małecki, Kaczmarczyk, Soszyński, Łoboda, Mycan, Veneranda, Babij, Zientarski – Słodki, M. Maćkowiak, Konieczny, Surożyński, Ł. Maćkowiak, Athenstadt, Dybizbański.
BS Polonia Bytom: Brzozowski – Pączko, Piontek, Krzemień (C), Wolny, Hałgas, Bedronka, Andrzejczak, Budzik, Konieczny, Radkiewicz – Gniełka, Nagrodzki, Anklewicz, Tkaczuk, Górka, Trojanowski, Maj.