Odra Nietków sensacyjnie przegrała w derbach! Piast Czerwieńsk kontynuuje zwycięską passę!

2022-05-03 21:44

Piłkarskie zakończenie Święta Trzeciego Maja w JAKO IV Lidze zapowiadało się emocjonująco i tak właśnie było! W Nietkowie miejscowa Odra sensacyjnie uległa Piastowi Czerwieńsk 1:3, choć zdecydowanie przeważała na boisku.

Derby gminy Czerwieńsk miały faworyta w postaci Odry Nietków, która przed 27. kolejką była wiceliderem JAKO IV Ligi. Czarnym koniem pojedynku mógł się jednak okazać Piast Czerwieńsk, który w ostatnich tygodniach notuje zwyżkę formy, dzięki której podniósł się z ostatniego miejsca w tabeli i wciąż ma szanse na uniknięcie spadku.

Początek spotkania nie zwiastował takiego rozstrzygnięcia. Już od pierwszych minut inicjatywę wyraźnie przejęli gospodarze, a Piast musiał ustawić się defensywnie, jedynie co jakiś czas notując pojedyncze, jeszcze wówczas niegroźne kontrataki. Przez długi czas licznie zgromadzona na trybunach w Nietkowie publiczność (niemal komplet widzów!) nie ujrzała jednak żadnego trafienia.

Dopiero pod koniec pierwszej połowy na murawie zaczęło robić się gorąco. W 44. minucie arbiter wskazał na „wapno” po zagraniu ręką jednego z zawodników Odry. Wtedy do rzutu karnego podszedł Dawid Kaczor, który zamienił go na otwierającego gola, dzięki czemu rzadko wychodzący z własnej połowy Piast niespodziewanie prowadził do przerwy 1:0.

Po zmianie stron Odra w dalszym ciągu napierała na bramkę Jacka Fleszara, próbując odmienić niekorzystny wynik. Żadna z licznych okazji nie została jednak wykorzystana, a takie, jak wiadomo, lubią się mścić. W 62. minucie Karol Kubasiewicz nieprzepisowo zatrzymał na 25. metrze indywidualny kontratak Piasta, za co został ukarany (zdaniem gości – tylko) żółtą kartką. Do stałego fragmentu gry podszedł po raz drugi Dawid Kaczor i po raz drugi trafił do siatki idealnie wymierzonym strzałem prosto w okienko.

Wówczas piłkarze z Nietkowa zaczęli uporczywie szukać bramki kontaktowej, którą znaleźli kilkanaście minut później. Dośrodkowanie z prawej strony na gola zamienił Łukasz Kaczorowski, co dało Odrze nowe siły na końcówkę spotkania. Stanowiła ona właściwie nieustanne oblężenie bramki Piasta, z którego goście wyszli obronną ręką. Mecz zamknęli oni w doliczonym czasie gry golem Filipa Kiszkurno, który skutecznie dobił po tym jak piłka obiła poprzeczkę.

Zwycięstwo w Nietkowie to dla ekipy z Czerwieńska trzeci triumf z rzędu. Aktualnie zajmuje ona 17. lokatę ze stratą 8 punktów do najbliższej bezpiecznej pozycji. Odra natomiast straciła fotel wicelidera na rzecz Spójni Ośno Lubuskie, która na wyjeździe pokonała Ilankę Rzepin 4:1.

JAKO IV Liga, 27. kolejka: Odra Nietków – Piast Inex Czerwieńsk 1:3 (0:1)
0:1 Dawid Kaczor (rzut karny) 44’
0:2 Dawid Kaczor 63’
1:2 Łukasz Kaczorowski 80’
1:3 Filip Kiszkurno 90+2’

Kliknij tutaj, aby zobaczyć statystyki z tego meczu.

Odra Nietków: Kubasiewicz – Mućka, Trzmiel, Leoszko, Kopacz, Kochanowski, Kaczorowski, Danyło, Bartoszewski (46' Kozakiewicz), Skrzyński (70' Seredyński), Tomaszewski – Chyła, Szczerba, Kandulski, Lewaszow, Jankowiak.
Piast Inex Czerwieńsk: Fleszar – Lipiński, Kaczor, Zagórski (80' Kiszkurno), Piwowarski, P. Koseski, Bitner, Łokietek (56' Stuzhnyi), Biereśniewicz, Wójcik, M. Koseski – Pilawa, Nowicki, Wojnarowski, Makowski, Strózik.