Lechia zwyciężyła z Miedzią i uciekła od strefy spadkowej

2022-05-15 11:46

Lechia Zielona Góra z drugim z rzędu zwycięstwem w III lidze. Podopieczni Andrzeja Sawickiego na własnym terenie pokonali Miedź II Legnica 3:1.

Lechia ostatni domowy mecz ligowy wygrała jeszcze w ubiegłym roku przeciwko Warcie Gorzów. Wówczas zielonogórzanie tymczasowo grali na tzw. LA, czyli boisku lekkoatletycznym. Sobotnie spotkanie z Miedzią także zostało rozegrane na głównej płycie stadionu, która ponownie przyniosła zielonogórzanom szczęście.

Zacznijmy jednak od początku. Już pierwsze minuty spotkania pokazały, że ekipa z Winnego Grodu nie boi się wyżej notowanego rywala. Wyjście wysoko spowodowało, że zielonogórzanie dochodzili do niezłych sytuacji, lecz brakło im skuteczności. Przyjezdni jednak również mieli swoje okazje i jedną z nich wykorzystali. W 24. minucie szarżujący prawym skrzydłem Emmanuel Agbor minął Rafała Ostrowskiego i wyszedł na czystą pozycję, z której płasko uderzył, nie dając szans Wojciechowi Fabisiakowi.

Odpowiedź zielonogórzan była zdecydowana i rozegrała się w trzech aktach. Pierwszy z nich miał miejsce jeszcze przed przerwą – po wrzutce z rzutu wolnego do piłki odbitej wysoko przez bramkarza najwyżej wyskoczył Jakub Babij i głową wyrównał wynik. Po przerwie Lechia błyskawicznie poszła za ciosem i dwa szybkie gole strzelone przez Przemysława Mycana i Mariusza Kaczmarczyka odmieniły losy spotkania.

Drużyna z Grodu Bachusa musiała jednak grać uważnie do samego końca. Wszystko przez dwie żółte kartki, które w krótkim odstępie czasu ujrzał Artur Małecki. Wobec tego od 77. minuty zielonogórzanie grali w dziesiątkę, czego gościom nie udało się wykorzystać. Ten dobry występ zespołu miał okazję jeszcze przypieczętować w 86. minucie Mateusz Surożyński, ale wówczas dobrze spisał się bramkarz gości.

Po 29. kolejce III ligi Lechia zajmuje 9. miejsce w tabeli z trzypunktową przewagą nad strefą spadkową. Za tydzień zielonogórzanie udadzą się do Gorzowa na derby z tamtejszą Wartą.

III liga, 29. kolejka: Lechia Zielona Góra – Miedź II Legnica 3:1 (1:1)
0:1 Emmanuel Agbor 24’
1:1 Jakub Babij 33’
2:1 Przemysław Mycan 48’
3:1 Mariusz Kaczmarczyk 54’

Lechia Zielona Góra: Fabisiak – Ostrowski, Łokietek, Surożyński, Kaczmarczyk, Soszyński, Mycan, Vinicius, Babij, Athenstadt, Zientarski – Słodki, Lechowicz, Lisowski, Małecki, Wieczorek, Staśkiewicz, Ł. Maćkowiak.
Miedź II Legnica: Madaliński – Orzechowski, Rajnisz, Chmielewski, Wysiński, Kwolek, Mamis, Balcewicz, Pojasek, Letkiewicz, Agbor – Kapica, Kukuła, Tangiri, Kaczmarek, Bogacz, Wojtak, Andrzejewski.