Nasz serwis korzysta z cookies w celach statystycznych. Kontynuując korzystanie z serwisu, zgadzasz się na umieszczenie plików cookies w Twoim urządzeniu.Przed nami derbowy finał Pucharu Polski!

Paweł Górski
redakcja@zgsport.pl
[PIŁKA NOŻNA]
2018-06-22 20:48

Mecz finałowy Pucharu Polski na szczeblu wojewódzkim zakończy sezon 2017/2018 na Ziemi Lubuskiej. Na stadionie w Babimoście zmierzą się KS Falubaz Zielona Góra oraz Warta Gorzów Wielkopolski.

Obie drużyny grały w mijającym sezonie na sąsiednich poziomach ligowych. Falubaz nie podbił III ligi, zajmując w niej przedostatnie, 17. miejsce. Gorzowianie z kolei w cuglach wygrali lubuską IV ligę, zatem w przyszłych rozgrywkach kluby zamienią się miejscami.

W półfinale łatwiejszą przeprawę miał Falubaz. Żółto-biało-zieloni w derbach miasta pokonali 2:0 TS Masterchem Przylep i bez większych problemów zameldowali się w finale. Warta natomiast potrzebowała konkursu rzutów karnych, aby pokonać Sprotavię Szprotawa, bowiem zarówno po regulaminowym czasie gry, jak i dogrywce, utrzymywał się remisowy rezultat.

To starcie zapowiada się zatem ciekawie, bowiem będziemy mogli porównać spadkowicza z III ligi i zwycięzcę IV ligi. Jednocześnie będzie to derbowy pojedynek pomiędzy lubuskimi stolicami. Kto okaże się lepszy i zagra w przyszłym sezonie na szczeblu centralnym Pucharu Polski?

Finał lubuskiego Pucharu Polski: KS Falubaz Zielona Góra – Warta Gorzów Wielkopolski
Data: 23.06.2018, godzina 17:00
Miejsce: Stadion CSiR, ul. Żwirki i Wigury 10a, Babimost.

Komentarze

Brak komentarzy! Podziel się swoją opinią jako pierwszy!

Zabezpieczenie antyspamowe: Ile jest siedem plus pięć?


© ZGSPORT.PL 2018 | O nas | Reklama | Wykorzystanie zdjęć