Dwie czerwone kartki i remis w piłkarskich derbach Lubuskiego!

2022-05-22 11:03

W sobotnie popołudnie Lechia Zielona Góra udała się na północ województwa, by w ramach 30. kolejki III ligi zmierzyć się z Wartą Gorzów. Derbowe spotkanie zakończyło się remisem 1:1.

Początek meczu to dobra gra ze strony zielonogórzan. W pierwszej połowie dochodzili oni do groźniejszych sytuacji niż gorzowianie, lecz brakowało nieco dokładności. W 18. minucie Przemysław Mycan trafił w poprzeczkę, a kilka chwil później gospodarze wybijali piłkę niemal z linii bramkowej.

Obraz gry zmienił jednak incydent z doliczonego czasu pierwszej połowy. Wówczas drugą żółtą kartkę obejrzał Mariusz Kaczmarczyk, który wyprostowanymi nogami sfaulował przeciwnika. Wobec tego na drugą odsłonę Lechia musiała wyjść w dziesiątkę i wyraźnie cofnąć się na swoją połowę. Ten fakt wykorzystali gorzowianie, którzy od razu ruszyli do ataku.

Efekt osiągnęli oni w 53. minucie, w której Dawid Ufir z niesamowicie ostrego kąta sobie tylko znanym sposobem umieścił piłkę w siatce. Niespodziewanie odpowiedź osłabionych zielonogórzan nadeszła błyskawicznie. Po trzech minutach akcję prawą stroną przeprowadził Przemysław Mycan, po czym posłał piłkę w pole karne. Tam już nadbiegał Mateusz Zientarski, który tylko dołożył nogę i wyrównał wynik meczu.

Do samego końca Lechia musiała bronić remisu. Warciarze non-stop napierali na bramkę Wojciecha Fabisiaka, ale on był już nieomylny, a temperatura spotkania wciąż rosła. W końcówce było nawet tak gorąco, że za dwie żółte kartki ławkę musiał opuścić trener Andrzej Sawicki. Ostatecznie zielonogórzanie zatrzymali gospodarzy i wywieźli z Gorzowa cenny remis.

III liga, 30. kolejka: Warta Gorzów – Lechia Zielona Góra 1:1 (0:0)
1:0 Dawid Ufir 53’
1:1 Mateusz Zientarski 56’

Kliknij tutaj, aby zobaczyć statystyki z tego meczu.

Warta Gorzów: Bukowski – Grudziński, Ogrodowski, Siwiński, Bielawski (64’ Śledzicki), Marchel, Krauz, Kasprzak (82’ Rybicki), Gardzielewicz, Ufir (72’ Burzyński), Jachno (64’ Majerczyk) – Wojsznis, Duda, Arabski.
Lechia Zielona Góra: Fabisiak – Ostrowski, Łokietek, Surożyński, Kaczmarczyk, Soszyński, Mycan (92’ Sitko), Vinicius (46’ M. Maćkowiak), Babij, Athenstadt, Zientarski (82’ Ł. Maćkowiak) – Słodki, Lechowicz, Wieczorek, Staśkiewicz.