Świetny mecz Lechii! LKS Goczałkowice bez szans w Zielonej Górze

2022-05-29 11:17

Pewne 3:0 zainkasowali piłkarze Lechii Zielona Góra w sobotnim meczu III ligi przeciwko LKS-owi Goczałkowice. Drużyna Łukasza Piszczka nie była w stanie nawiązać walki z dobrze dysponowanymi zielonogórzanami.

Trener zielonogórskiej ekipy, Andrzej Sawicki, wyjątkowo obejrzał to spotkanie z trybun. Musiał on bowiem pauzować za czerwoną kartkę, którą otrzymał w meczu z Wartą Gorzów w poprzedniej kolejce. Zespół poprowadził zatem jego asystent, Michał Sucharek.

Lechia tak naprawdę od początku spotkania kontrolowała jego przebieg. Już w pierwszej połowie zielonogórzanie zadali trzy decydujące ciosy. Zaczęło się od akcji Przemysława Mycana z 14. minuty, którą wykończył po dośrodkowaniu Mykyta Łoboda. Już 10 minut później na 2:0 podwyższył „Mycek”, który wykorzystał podanie od… przeciwnika i po krótkim rajdzie pokonał bezradnego Patryka Szczukę.

LKS miał momentami problemy z utrzymaniem piłki pod pressingiem zielonogórzan, co generowało proste straty. Tak było w 42. minucie, w której nieporozumienie gości wykorzystał Mateusz Surożyński. Zawodnik Lechii dośrodkował prosto do Mycana, który zamknął pierwszą połowę golem na 3:0.

W drugiej odsłonie Lechia bez problemu utrzymała prowadzenie, a nawet była bliska czwartego trafienia. Tym razem jednak Patryk Szczuka świetnie interweniował przy licznych próbach m.in. Krzysztofa Staśkiewicza czy Łukasza Soszyńskiego. Warto jeszcze nadmienić, że zielonogórzanie kończyli mecz w przewadze, gdyż od 78. minuty LKS grał w dziesiątkę po drugiej żółtej kartce Dominika Zięby.

Po 31. kolejce Lecha awansowała na 10. miejsce w tabeli III ligi i ma aktualnie 4 „oczka” przewagi nad strefą spadkową. Za tydzień zielonogórzan czeka wyjazd do Gubina na mecz z broniącą się przed degradacją Cariną.

III liga, 31. kolejka: Lechia Zielona Góra – LKS Goczałkowice-Zdrój 3:0 (3:0)
1:0 Mykyta Łoboda (asysta Przemysław Mycan) 14’
2:0 Przemysław Mycan 24’
3:0 Przemysław Mycan (asysta Mateusz Surożyński) 42’

Lechia Zielona Góra: Fabisiak – Lechowicz, Ostrowski, M. Maćkowiak (80’ Ł. Maćkowiak), Łokietek, Surożyński (80’ Małecki), Soszyński, Łoboda (64’ Staśkiewicz), Mycan (85’ Sitko), Athenstadt, Zientarski (85’ Veneranda) – Sieracki, Lisowski.
LKS Goczałkowice-Zdrój: Szczuka – Mońka, Zięba, Dragon (46’ Łączek), Lipniak (64’ Ferreri), Matuszczyk (64’ Gemborys), Magiera (64’ Trytko), Hanzel, Kazimierowicz (64’ Wróblewski), Danch, Kiklaisz – Mrzyk, Szymała.