Świetny mecz na Dołku na zakończenie sezonu! Lechia utrzymała się w III lidze

2022-06-12 12:46

Lechia Zielona Góra w minioną sobotę po raz ostatni w sezonie 2021/2022 zagrała przed własną publicznością. Zespół Andrzeja Sawickiego pokonał Górnika II Zabrze 3:2, choć z początku przegrywał po dwóch mocnych ciosach gości.

Utrzymanie zapewniło Lechii tak naprawdę już piątkowe spotkanie MKS-u Kluczbork z Wartą Gorzów. Zespół z województwa opolskiego wygrał ten mecz 3:0, co sprawiło, że Warta nie dogoniłaby Lechii nawet jeśli ta przegrałaby wszystkie mecze do końca sezonu.

Zielonogórzanie nie zamierzali na tym poprzestawać i chcieli powalczyć o zwycięstwo w sobotnim pojedynku z Górnikiem II Zabrze. Początek nie poszedł jednak po ich myśli – już w 4. minucie zabrzanie wyprowadzili pierwszą kontrę, którą zabójczo precyzyjnie wykończył najlepszy strzelec drużyny Alan Lubaski. Niewiele później Górnik zadał kolejny cios w postaci gola Patryka Pytlewskiego i rezerwy ekstraklasowca prowadziły już 2:0.

Piłkarze Lechii nie poddali się jednak i zdołali wrócić do gry. Sygnał do ataku dał jeszcze przed przerwą Mykyta Łoboda, który w 39. minucie skutecznie dobił swój własny strzał. Już na początku drugiej odsłony ukraiński zawodnik dorzucił drugie trafienie, które wprawiło publiczność w euforię. Łoboda dostał dobrą piłkę na prawe skrzydło, zbiegł do środka i lewą nogą oddał kąśliwy strzał w kierunku słupka, od którego piłka wpadła do siatki!

Remis 2:2 nie trwał długo, bowiem w 75. minucie faulowany w polu karnym rywala był Konrad Sitko. Arbiter wskazał na „wapno”, do którego podszedł Łukasz Soszyński i pewnie wykorzystał „jedenastkę”. Goście w końcowych minutach próbowali odegrać się na zielonogórzanach, ale nie mieli za bardzo pomysłu na zagrożenie bramce Lechii. W ten sposób podopieczni Andrzeja Sawickiego pożegnali się ze swoją publicznością zwycięstwem 3:2 po emocjonującym pojedynku.

W środę 15 czerwca Lechia zwieńczy sezon wyjazdowym spotkaniem z Karkonoszami Jelenia Góra.

III liga, 33. kolejka: Lechia Zielona Góra – Górnik II Zabrze 3:2 (1:2)
0:1 Alan Lubaski 4’
0:2 Patryk Pytlewski 16’
1:2 Mykyta Łoboda 39’
2:2 Mykyta Łoboda 55’
3:2 Łukasz Soszyński (rzut karny) 75’

Lechia Zielona Góra: Fabisiak – Ostrowski, M. Maćkowiak (58’ Veneranda), Łokietek (21’ Lechowicz), Surożyński (46’ Sitko), Kaczmarczyk, Soszyński, Łoboda, Mycan, Athenstadt (65’ Małecki), Zientarski – Sieracki.
Górnik II Zabrze: Mazur – Pawlak, Gandziarowski, Skała (60’ Barczak), Korbecki, Okaj (60’ Kamiński), Lubaski, Wodecki, Kulanek, Pytlewski, Liszka – Chwojnicki, Kotko, Juritka, Wąsik, Zielonka.