Nasz serwis korzysta z cookies w celach statystycznych. Ponadto Google zbiera dane w celu personalizacji reklam wyświetlanych na naszych stronach. Kontynuując korzystanie z serwisu, zgadzasz się na powyższe. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej, przeczytaj naszą politykę prywatności.
ZGADZAM SIĘPierwsi obcokrajowcy ogłoszeni przez Enea Zastal BC Zielona Góra

Paweł Górski
redakcja@zgsport.pl
[KOSZYKÓWKA]
2022-07-08 18:13

W piątek 8 lipca Enea Zastal BC Zielona Góra ogłosił podpisanie kontraktów z dwoma zawodnikami z zagranicy. Do zespołu dołączyli Dusan Kutlesic i Alen Hadzibegovic.

Dusan Kutlesic w barwach Zlatiboru Cajetina (pierwszy z lewej; fot. ABA League 2/Dragana Stjepanovic)

Obaj zawodnicy podpisani przez zielonogórski klub grali w ubiegłym sezonie w rozgrywkach drugiej ligi adriatyckiej (ABA League 2). Dusan Kutlesic to mierzący 199 cm wzrostu zawodnik, który może występować jako rozgrywający, rzucający i niski skrzydłowy. Serb reprezentował zespół Zlatibor Cajetina i został wybrany MVP ostatnich finałów drugiej ligi adriatyckiej. W całym sezonie notował w niej średnio 19 punktów i 3,9 asysty na mecz.

Alen Hadzibegovic to z kolei 23-letni środkowy bądź silny skrzydłowy. Czarnogórzec występował w minionym sezonie w barwach Lovcen 1947, gdzie rzucał średnio 15,6 punktu i notował 8 zbiórek na mecz. Pod koniec sezonu przeniósł się do Kataru, gdzie zdobywał średnio 22,5 punktu.

Dusan Kutlesic i Alen Hadzibegovic to zawodnicy, którzy dadzą nam jakość na obwodzie i pod koszem. Dusan udowodnił w ostatnim sezonie, gdy zdobył mistrzostwo Serbii, mistrzostwo drugiej ligi ABA, gdzie był wybrany MVP. Zasługuje na to, aby dostać szansę za granicą. Alen Hadzibegović to młody, bardzo atletyczny zawodnik, który chce się pokazać. My potrzebujemy właśnie takich zawodników, którzy mają coś do udowodnienia – powiedział dla basketzg.pl trener Enea Zastalu Oliver Vidin.

Kontakty obu zawodników zostały podpisane na dwa lata. Przypomnijmy, że oprócz nich w składzie zielonogórskiego zespołu są aktualnie Przemysław Żołnierewicz i Radosław Trubacz.


0

0

0

0

0

0

Komentarze

Brak komentarzy! Podziel się swoją opinią jako pierwszy!

Zabezpieczenie antyspamowe: Ile jest sześć plus jeden?


© ZGSPORT.PL 2018-2022 | Reklama | Wykorzystanie zdjęć | Polityka prywatności