Lechia postrzelała Odrze

2022-07-23 14:36

Zwycięstwem zielonogórzan 7:2 zakończył się sobotni sparing Lechii Zielona Góra z beniaminkiem JAKO IV Ligi, Odrą Skrzynie Zając Bytom Odrzański.

Rozgrywany na Dołku sparing był jednostronny właściwie od początku. Zielonogórzanie rozpoczęli strzelanie w 17. minucie, kiedy to wynik otworzył Mateusz Surożyński. Niedługo później ten sam zawodnik podwyższył na 2:0 – skutecznie dobił rzut karny wykonany przez Jakuba Babija. „Suro” miał udział również przy trzecim golu, przy którym asystował Babijowi. Czwartą bramkę dołożył tuż przed przerwą Mykyta Łoboda. Chwilę wcześniej natomiast Bartosz Skiba dał gościom pierwsze tego dnia trafienie.

W drugiej połowie, podobnie jak w poprzednich sparingach, trener Andrzej Sawicki zdecydował się wymienić większość składu. Z początku zmiennicy nie kontynuowali strzeleckiej ofensywy, lecz w 70. minucie worek z bramkami ponownie otworzył Krzysztof Staśkiewicz. Chwilę później do przodu wypuścił się obrońca Gabriel Silva i podwyższył na 6:1.

Wynik ze strony Lechii zamknął w 83. minucie Staśkiewicz, który pięknym strzałem zza linii obroni zaskoczył bramkarza Odry. Ta w samej końcówce odpowiedziała jeszcze drugim golem Bartosza Skiby i mecz zakończył się rezultatem 7:2.

Był to ostatni z zaplanowanych sparingów Lechii przed nowym sezonem III ligi. Za tydzień zielonogórzanie rozegrają jeszcze grę wewnętrzną.

Mecz kontrolny: Lechia Zielona Góra – Odra Skrzynie Zając Bytom Odrzański 7:2 (4:1)
1:0 Mateusz Surożyński 17'
2:0 Mateusz Surożyński 23'
3:0 Jakub Babij 30'
3:1 Bartosz Skiba 39'
4:1 Mykyta Łoboda 41'
5:1 Krzysztof Staśkiewicz 70'
6:1 Gabriel Silva 73'
7:1 Krzysztof Staśkiewicz 83'