TS Przylep po pierwszym sparingu z Chynowianką

2022-08-11 21:09

TS Masterchem Przylep Zielona Góra przygotowuje się do pierwszego sezonu po reaktywacji drużyny seniorskiej. Podopieczni Tadeusza Makowskiego mają na koncie pierwszy sparing przed ligą.

W środowe popołudnie na boisku w zielonogórskim Przylepie rozegrany został mecz kontrolny pomiędzy dwoma zespołami z Winnego Grodu – TS-em Przylep oraz Chynowianką. Ci drudzy przygotowują się do zmagań w klasie A, do której spadli z „okręgówki”, natomiast zespół Tadeusza Makowskiego po reaktywacji zagra w B-klasie. W składzie drużyny można znaleźć takie związane już wcześniej z Przylepem nazwiska jak Paweł Dzikowicz, Tobiasz Samek, Wojciech Popielecki czy Jakub Marczak.

W sparingu lepszy okazał się TS Masterchem, który zwyciężył 3:1. Po pierwszej połowie zespół ten prowadził 1:0 po bramce Tobiasza Samka. W drugiej odsłonie Chynowianka wyrównała golem bezpośrednio z rzutu wolnego, lecz gospodarze błyskawicznie odpowiedzieli drugim trafieniem Samka. Mecz zwieńczył na kilka minut przed końcowym gwizdkiem Marcin Wolniewicz, który ustalił końcowy wynik na 3:1.

Mecz kontrolny: TS Masterchem Przylep Zielona Góra – Chynowianka Zielona Góra 3:1 (1:0)
1:0 Tobiasz Samek 17'
1:1 Patryk Jaśkiewicz 71'
2:1 Tobiasz Samek 72'
3:1 Marcin Wolniewicz 87'