Lechia zwycięska w Tarnowskich Górach. Kacper Zając z debiutancką bramką

2022-08-13 22:54

Lechia Zielona Góra świetnie rozpoczęła nowy sezon III ligi. Po inauguracyjnej wygranej nad Rekordem Bielsko-Biała zielonogórzanie zanotowali wyjazdowe zwycięstwo 1:0 w pojedynku z Gwarkiem Tarnowskie Góry.

Zielonogórzanie do Tarnowskich Gór musieli udać się bez Sebastiana Górskiego i Mateusza Zientarskiego. Osłabienie wynikało z drobnych urazów, których skrzydłowi nabawili się na treningach. Zespół poradził sobie jednak bardzo dobrze, mimo braku dwóch tak ważnych ogniw. Już od pierwszych minut Lechia przeważała na murawie, stwarzając sobie liczne sytuacje bramkowe. Po pół godzinie gry piłkarze Andrzeja Sawickiego dwukrotnie obili nawet poprzeczkę bramki gospodarzy. Miejscowi również tego dokonali w ostatnich minutach pierwszej połowy, dzięki czemu oba zespoły, schodząc do szatni, mogły mówić, że były niezwykle blisko otwarcia wyniku.

W drugiej odsłonie gospodarze byli wyraźnie bardziej zdeterminowani, przez co obraz gry stał się wyrównany. Zielonogórzan kilka razy ratował jednak Wojciech Fabisiak, który ostatecznie zachował czyste konto. Ta sztuka nie udała się Mateuszowi Rosołowi, którego w 71. minucie pokonał Kacper Zając. Młody piłkarz Lechii wykończył tym samym akcję po dośrodkowaniu z rzutu rożnego. Bezpośrednio przed nim strzelali Rafał Ostrowski i Mateusz Surożyński, ale dopiero dobitka Zająca okazała się skuteczna.

Zwycięstwo zielonogórzan na Śląsku sprawiło, że wspólnie z Rakowem II Częstochowa znaleźli się oni na fotelu lidera III ligi, grupy III. Do dokończenia 2. kolejki zmagań zostało jeszcze wyznaczone na niedzielę spotkanie Górnika II Zabrze ze Stalą Brzeg.

Kolejny mecz zielonogórskich III-ligowców odbędzie się już w najbliższą środę. Na własnym terenie zmierzą się oni z Chrobrym II Głogów. Bilety na ten mecz są dostępne na lechiazg.abilet.pl.

III liga, 2. kolejka: TS Gwarek Tarnowskie Góry – Lechia Zielona Góra 0:1 (0:0)
0:1 Kacper Zając 71’

Statystyki z meczu dostępne są TUTAJ.

TS Gwarek Tarnowskie Góry: Rosół – Bąk, Borycka, Biskup, Barbus, Czuban (79’ Pączko), Będzieszak, Urbański (59’ Rakowiecki), Przystalski (79’ Bednorz), Pleban, Siga (59’ Wiszniowski).
Lechia Zielona Góra: Fabisiak – Ostrowski, Silva, Kurowski – Zając, Surożyński (88’ Staśkiewicz), Dzidek (77’ Szwed), Maćkowiak (55’ Wieczorek), Babij – Łoboda, Mycan.