Zwycięstwo Lechii z młodym Chrobrym. Zielonogórzanie z kompletem punktów po trzech kolejkach

2022-08-18 11:30

Niemal komplet publiczności obejrzał w środowe popołudnie zwycięstwo Lechii Zielona Góra nad Chrobrym II Głogów. Piłkarze Andrzeja Sawickiego podtrzymali tym samym passę wygranych meczów.

Piękna piłkarska pogoda i dobre wyniki Lechii w tym sezonie przyciągnęły na stadion przy ul. Sulechowskiej wielu kibiców. Zielonogórski zespół jako lider tabeli był faworytem pojedynku z ostatnim w klasyfikacji Chrobrym II Głogów. Lechia wywiązała się z tej trudnej roli, choć nie był to mecz idealny – co potwierdził po końcowym gwizdku trener Andrzej Sawicki.

Zacznijmy jednak od pozytywów. Wynik zielonogórzanie otworzyli już po kwadransie gry. W 15 minucie dośrodkowanie z prawej flanki trafiło wprost do Rafała Ostrowskiego, który z niewielkiej odległości dostawił nogę i skierował piłkę do bramki gości. Chrobry próbował odpowiedzieć na ten cios, ale na początku drugiej połowy ponownie to gospodarze zapisali na swoim koncie trafienie. Tym razem wrzutkę Mykyty Łobody głową wykorzystał Przemysław Mycan.

Po spotkaniu trener Sawicki był zmartwiony faktem, że przy stanie 2:0 zespół nie zdołał pójść za ciosem, mimo że zawodnicy kreowali wtedy dużo sytuacji bramkowych. Zabrakło jednak skuteczności w decydujących momentach, co zemściło się w końcówce spotkania. W 87. minucie goście złapali kontakt dzięki przypadkowej bramce po rzucie wolnym – futbolówka po rykoszecie od Wołodymyra Szweda wpadła do bramki zielonogórzan.

Ostatecznie zielonogórzanie dowieźli wynik 2:1 i nadal pozostają niepokonani w bieżących rozgrywkach III ligi. Fotel lidera przejął jednak Raków II Częstochowa, który legitymuje się lepszym bilansem bramek. W następnej kolejce Lechia zmierzy się na wyjeździe z Górnikiem II Zabrze. Ten mecz w niedzielę 21 sierpnia o godzinie 12:00.

III liga, 3. kolejka: Lechia Zielona Góra – Chrobry II Głogów 2:1 (1:0)
1:0 Rafał Ostrowski (asysta Kacper Zając) 15’
2:0 Przemysław Mycan (asysta Mykyta Łoboda) 53’
2:1 Wołodymyr Szwed (samobójcza) 87’

Kliknij tutaj, aby zobaczyć statystyki tego spotkania.

Lechia Zielona Góra: Fabisiak – Ostrowski, Zając, Górski (82’ Wieczorek), Surożyński (82’ Staśkiewicz), Dzidek (68’ Zientarski), Łoboda, Mycan (82’ Sitko), Babij (74’ Szwed), Silva, Kurowski – Słodki, Kołodenny.
Chrobry II Głogów: Szafer – Iwanowicz (57’ Matysiak), Malczuk, Zarówny, Wawrzyniak, Jandziak (76’ Marciniak), Inoue (62’ Bartlewicz), Pieczarka, Wojtyra, Jóźwiak (76’ Krawiec), Wojciechowski (57’ Maćkowiak) – Turkiewicz, Jaszczyk.