Porażka Lechii we Wrocławiu

2022-09-04 10:41

Szósta kolejka III ligi pechowa dla Lechii Zielona Góra. Podopieczni trenera Andrzeja Sawickiego ulegli we Wrocławiu miejscowej Ślęzie 2:5 (1:1).

To nie był dla Lechii wymarzony powrót do zmagań ligowych. Pierwsza połowa meczu ze Ślęzą nie była jeszcze zła – obraz gry był w niej wyrównany, co odzwierciedlał panujący po 45 minutach remis. Jako pierwsi cios zadali gospodarze, którym prowadzenie dał w 34. minucie Dominik Krukowski. Niewiele później po dośrodkowaniu Mateusza Zientarskiego wyrównał Przemysław Mycan.

Po zmianie stron wrocławianie błyskawicznie przejęli inicjatywę, potwierdzając to trzema golami w przeciągu 10 minut. Dwa pierwsze padły z gry, po wrzutkach z prawego skrzydła, a trzeci był efektem rzutu karnego po faulu Igora Kurowskiego. Dzięki temu w 66. minucie Ślęza prowadziła już 4:1.

Przy takim wyniku Lechii nie udało się już wrócić do gry. Nadzieję na to dał w 82. minucie Mateusz Surożyński, zmieniając rezultat na 4:2, lecz na więcej wrocławianie nie pozwolili. W samej końcówce zielonogórzan dobił jeszcze Vinicius Matheus, wykańczając indywidualną kontrę strzałem na 5:2.

Po 6. kolejce zmagań Lechia zajmuje 7. lokatę w tabeli z dorobkiem 10 punktów. W przyszły weekend do Zielonej Góry przyjedzie Stal Brzeg, która plasuje się na 16. miejscu.

III liga, 6. kolejka: Ślęza Wrocław – Lechia Zielona Góra 5:2 (1:1)
1:0 Dominik Krukowski 34’
1:1 Przemysław Mycan 43’
2:1 Mateusz Kluzek 56’
3:1 Paweł Fediuk 58’
4:1 Dominik Krukowski (rzut karny) 66’
4:2 Mateusz Surożyński 82’
5:2 Vinicius Matheus 90’

Ślęza Wrocław: Wąsowski – Trochanowski (46’ Gil), Stempin, Wawrzyniak (77’ Marcjan), Maciołek, Afonso (77’ Matheus), Samiec, Tomaszewski, Fediuk, Kluzek (90+1’ Murat), Krukowski (77’ Wroński).
Lechia Zielona Góra: Fabisiak – Ostrowski, Silva, Kurowski – Dzidek (79’ Sitko), Maćkowiak (66’ Szwed), Babij (79’ Athenstadt), Zientarski – Surożyński, Łoboda (66’ Zając), Mycan (79’ Staśkiewicz).