TS Przylep z impetem rozpoczął zmagania w klasie B. Wysokie zwycięstwo zielonogórzan

Paweł Górski
redakcja@zgsport.pl
[PIŁKA NOŻNA]
2022-09-04 15:48

TS Masterchem Przylep udanie zainaugurował pierwszy sezon po reaktywacji drużyny seniorskiej. W 1. kolejce klasy B zielonogórzanie rozgromili Czarnych Pałck 10:2.

fot. Paweł Górski / ZGSPORT.PL

Zespół z zielonogórskiego Przylepu zainaugurował sezon składem, w którym znalazło się kilku zawodników, którzy już w przeszłości reprezentowali barwy TS-u. Wśród nich znajdziemy m.in. Pawła Dzikowicza, Wojciecha Popieleckiego, Tobiasza Samka czy Macieja Kononowicza.

Na premierową bramkę Przylepu po reaktywacji nie trzeba było długo czekać. Już w 5. minucie spotkania Paweł Dzikowicz wykorzystał błąd obrony Czarnych i z niewielkiej odległości otworzył wynik. Niedługo później „Dziku” był faulowany w polu karnym rywala, po czym z jedenastego metra podwyższył Maciej Kononowicz.

Kolejne minuty meczu upłynęły pod znakiem rytmu „co strzał to gol”. Zielonogórzanie co rusz powiększali prowadzenie, aż doszli do wyniku 5:0 przed upływem pół godziny gry. W 30. minucie goście zdobyli pierwszego gola tego popołudnia – Kacper Jurga strzałem z dystansu pokonał Jakuba Marczaka. Wynik 5:1 utrzymał się już do przerwy, choć w 41. minucie Paweł Dzikowicz miał okazję na swoje drugie tego dnia trafienie, lecz z niewielkiej odległości trafił w poprzeczkę.

Druga połowa mogła rozpocząć się od błyskawicznego gola dla Czarnych, lecz Konrad Michalski nie wykorzystał rzutu karnego. TS Przylep błyskawicznie odpowiedział golami Tobiasza Samka i Jakuba Turowskiego, który skompletował tym samym hattricka.

Końcówka spotkania obyła się bez większych niespodzianek – gospodarze sukcesywnie podwyższali prowadzenie, a Czarni często nie mogli na to za wiele poradzić. W 81. minucie goście z Pałcka zapisali jednak na swoim koncie drugie tego dnia trafienie, którego autorem został Daniel Król. Warto jeszcze wspomnieć, że w ostatniej minucie Czarni otrzymali kolejny rzut karny po zagraniu ręką zawodnika Przylepu, lecz ponownie nie zdołali go wykorzystać.

Ostatecznie zespół prowadzony przez trenera Tadeusza Makowskiego zwyciężył 10:2. Za tydzień zielonogórzanie na wyjeździe zmierzą się z Mewą Cigacice. Mecz ten w niedzielę 11 września o godzinie 15:00 na boisku w Leśnej Górze.

Klasa B, 1. kolejka: TS Masterchem Przylep Zielona Góra – Czarni Pałck 10:2 (5:1)
1:0 Paweł Dzikowicz 5’
2:0 Maciej Kononowicz (rzut karny) 12’
3:0 Jakub Turowski 17’
4:0 Tobiasz Samek 27’
5:0 Jakub Turowski 29’
5:1 Kacper Jurga 30’
6:1 Jakub Turowski 49’
7:1 Tobiasz Samek 51’
8:1 Jakub Turowski 62’
9:1 Jakub Turowski 73’
9:2 Daniel Król 81’
10:2 Paweł Dzikowicz 86’

Składy drużyn:
TS Materchem Przylep Zielona Góra: Marczak – Popielecki (70’ Lubin), Berski, Dzikowicz, Samek (68’ Kudła), Turowski, Kononowicz, Lesiuk, Wolniewicz (58’ Janczy), Pers (69’ Czarnecki), Łasocha (58’ Szmigiel).
Czarni Pałck: Zaliwski – Pancerz, Paruch (46’ Durkot), Wąchała (60’ Marek Korycki), Miłosz Korycki, D. Stańczak (46’ Król), Piekut (82’ Kuklewski), Michalski, Sum, Jurga, Szczublewski (78’ R. Korycki) – Luzia, S. Stańczak.


4

0

0

0

0

0

Komentarze

Brak komentarzy! Podziel się swoją opinią jako pierwszy!

Zabezpieczenie antyspamowe: Ile jest jeden plus dwa?

© ZGSPORT.PL 2018-2023 | Reklama | Wykorzystanie zdjęć | Polityka prywatności