Remis rezerw Lechii z Pogonią Skwierzyna

2022-09-05 12:05

Remisem 1:1 zakończyło się spotkanie Lechii II Zielona Góra z Pogonią Skwierzyna, które zwieńczyło 6. kolejkę zmagań w JAKO IV Lidze.

W pojedynku na zielonogórskim stadionie lekkoatletycznym zmierzyły się zespoły, które nie najlepiej weszły w nowy sezon. Na gole kibice musieli czekać aż do drugiej połowy, choć już w pierwszej odsłonie podopieczni trenera Mateusza Reusa mieli kilka dogodnych okazji. Niestety już po 10 minutach swój udział w meczu zakończył Konrad Sitko, który po starciu z rywalem musiał zostać opatrzony przez medyka. Zastąpił go w 12. minucie Krzysztof Staśkiewicz.

Wynik otworzyli w 50. minucie piłkarze ze Skwierzyny. Konkretnie dokonał tego Shingo Koreeda, który strzałem z bardzo ostrego kąta pokonał Gracjana Sierackiego. Zielonogórzanie szukali sposobu na odpowiedzenie gościom i znaleźli go w 75. minucie. Wówczas Bartosz Żurawski wrzucił w pole karne do Kajetana Szubry. Ten wystawił piłkę Jakubowi Guderowi, który wyrównał stan meczu. W ostatnich minutach Lechia naciskała rywala, aby pójść za ciosem. W 84. minucie Bartosz Żurawski umieścił piłkę w siatce, lecz arbiter dopatrzył się pozycji spalonej asystującego mu Krzysztofa Staśkiewicza. Końcowy gwizdek wybrzmiał zatem przy stanie 1:1 i zespoły podzieliły się punktami.

W tabeli JAKO IV Ligi rezerwy Lechii plasują się na 12. miejscu z dorobkiem 7 punktów. Za tydzień zielonogórzanie pojadą do 15. w tabeli Celulozy Kostrzyn nad Odrą.

JAKO IV Liga, 6. kolejka: Lechia II Zielona Góra – Pogoń Skwierzyna 1:1 (0:0)
0:1 Shingo Koreeda 50'
1:1 Jakub Guder 75'

Lechia II Zielona Góra: Sieracki – Lechowicz, Szwed, Sitko, Ziętek, Haraś, Kołodenny, Żurawski, Grzegorczyk, Wieczorek, Osiński – Słodki, Filipczak, Adamiak, Staśkiewicz, Athenstadt, Szubra, Guder.
Pogoń Skwierzyna: Lorczak – Kwon, Rutkowski, Kamiński, Kosmala, Słomiński, Kyianets, Kowalewski, K. Kieżuń, Koreeda, Sawada – M. Kieżuń, Korshun, Szewczyk, Kempiński, Sawicki, Cieciński, Frel.