Sensacja w lubuskim Pucharze Polski! Lechia odpadła z IV-ligowcem

2022-09-21 19:10

Druga runda lubuskiego Pucharu Polski dostarczyła niemałej niespodzianki. Ubiegłoroczny triumfator, Lechia Zielona Góra, odpadł z rozgrywek po starciu z IV-ligową ZAP Syreną Zbąszynek.

Rozgrywki lubuskiego Pucharu Polski dopiero się rozkręcają, a już w następnej rundzie zabraknie drużyn z Zielonej Góry. Lechia uległa dziś na wyjeździe ZAP Syrenie Zbąszynek 0:1. Decydującą bramkę dla gospodarzy zdobył w 50. minucie spotkania Jussuf Mwinyi. Na domiar złego pod koniec pierwszej połowy udział w meczu zakończył Jakub Babij – nieoficjalnie dowiedzieliśmy się o potencjalnym urazie nosa. Jeszcze dziś zawodnik przejdzie szczegółowe badania.

Przygodę z Pucharem Polski zakończyły również rezerwy zielonogórskiego III-ligowca, które przegrały w Jasieniu z miejscową Stalą 3:5. Bramki dla Lechii II zdobyli Jakub Kołodenny, Eryk Grzeszyński i Krzysztof Staśkiewicz.