AZS wygrywa z GKS-em Tychy! Hattrick Michała Bartnickiego!

Paweł Górski
redakcja@zgsport.pl
[FUTSAL]
2022-10-02 19:47

Po odwołanej domowej inauguracji sezonu futsaliści AZS-u UZ udali się w pierwszy z dalekich śląskich wyjazdów w I lidze. W Tychach zielonogórzanie pokonali miejscowy GKS 4:3, choć prowadzili już 4:0.

fot. Paweł Górski / ZGSPORT.PL

Akademicy dobrze weszli w mecz. W 8. minucie Michał Bartnicki świetnie opanował górną piłkę na granicy pola karnego i uderzeniem na dalszy słupek otworzył wynik. Nie minęło nawet pół minuty a Bartnicki ponownie trafił na listę strzelców. Tym razem po krótkim odegraniu z autu celnie huknął z dystansu.

Gospodarze mieli kilka okazji, aby odpowiedzieć zielonogórzanom, ale nie zdołali zrobić tego przed przerwą. Z kolei tuż po rozpoczęciu drugiej odsłony kolejne ciosy zadali podopieczni trenera Macieja Góreckiego. W 24. minucie po niecelnym strzale miejscowych Maciej Dudek błyskawicznie wznowił grę, posyłając górną piłkę do wybiegającego na czystą pozycję Łukasza Hanca, który płaskim strzałem podwyższył na 3:0. Na tym jednak nie koniec ciosów wyprowadzanych przez zielonogórzan, bo już minutę później Michał Bartnicki skompletował hattricka.

Zespół ze Śląska cały czas szukał odpowiedzi na gole AZS-u. W końcu dopiął on swego, gdy w 28. minucie sygnał do ataku dał gospodarzom Bartosz Kokot. Po tym golu futsaliści z Tychów poszli za ciosem i sukcesywnie niwelowali straty do Akademików. W końcówce meczu szkoleniowiec gospodarzy zdecydował się zagrać piątką w polu, co zaowocowało bramką kontaktową Mateusza Kosowskiego. Wynik 3:4 zapewnił ogromne emocje aż do końcowej syreny. Ostatecznie zielonogórzanie skutecznie się wybronili i wracają do Zielonej Góry z trzema punktami.

W trzeciej kolejce I ligi AZS UZ na własnym terenie zmierzy się z FC Silesia Box Siemianowice Śląskie. Mecz ten w niedzielę 9 października o godzinie 17:00 w hali Uniwersytetu Zielonogórskiego przy ul. Szafrana.

I liga futsalu, 2. kolejka: GKS Futsal Tychy – KU AZS UZ Zielona Góra (0:2)
0:1 Michał Bartnicki 8’
0:2 Michał Bartnicki 9’
0:3 Łukasz Hanc 24’
0:4 Michał Bartnicki 25’
1:4 Bartosz Kokot 28’
2:4 Michał Słonina 34’
3:4 Mateusz Kosowski 38’

Składy drużyn:
GKS Futsal Tychy: Mura – Migdał, Słonina, Krzyżowski, Pytel – Sobecko, Moskwa, Szostok, Pasierbek, Kołodziejczyk, Kosowski, Kokot, Stec, Haase.
KU AZS UZ Zielona Góra: Dudek – Chmielak, Biereśniewicz, Bartnicki, Klechammer – Górecki, Skrzyński, Hanc, Hausler, Turowski, Żak.


3

0

0

0

0

0

Komentarze

Dołącz do dyskusji!

Zabezpieczenie antyspamowe: Ile jest osiem plus osiem?

© ZGSPORT.PL 2018-2023 | Reklama | Wykorzystanie zdjęć | Polityka prywatności