Zastal powalczył w Szczecinie

2022-10-02 22:25

Enea Zastal BC Zielona Góra po drugiej kolejce Energa Basket Ligi wciąż nie ma na koncie zwycięstwa. W niedzielny wieczór zielonogórzanie ulegli w Szczecinie miejscowemu Kingowi 64:69.

Zastal całkiem dobrze wszedł w mecz – po pierwszych 10 minutach zielonogórzanie prowadzili 18:13. Wszystko zmieniła jednak druga kwarta, w której King zanotował serię 13:0, wyraźnie obejmując prowadzenie. Wtedy też uwydatniły się problemy Zastalu m.in. w postaci katastrofalnej skuteczności za trzy.

W trzeciej kwarcie podopieczni trenera Olivera Vidina zaczęli mozolnie odrabiać straty. W końcu na 5 minut przed końcem meczu koszykarze z Winnego Grodu złapali kontakt z gospodarzami, dochodząc ich na 2 „oczka”. Na więcej jednak King nie pozwolił i zdołał utrzymać prowadzenie, kończąc mecz z wynikiem 69:64.

To druga porażka ekipy z Zielonej Góry w tym sezonie. Przypomnijmy, że na inaugurację Zastal uległ Anwilowi Włocławek 61:82. Z kolei w czwartek 6 października zielonogórzan czeka pierwszy występ przed własną publicznością. O godzinie 17:30 zmierzą się oni z Grupa Sierleccy Czarnymi Słupsk.

Energa Basket Liga, 2. kolejka: King Szczecin – Enea Zastal BC Zielona Góra 69:64 (13:18, 27:12, 17:16, 12:18)
King Szczecin: Fayne 18, Cuthbertson 16, Matczak 8, Eads 8, Kostrzewski 7, Meier 6, Mazurczak 4, Żmudzki 2, Szymański 0, Kołodziej, Wiśniewski, Rosiński.
Enea Zastal BC Zielona Góra: Żołnierewicz 16, Kutlesic 14, S. Wójcik 12, Hadzibegovic 9, Kowalczyk 5, Zecevic 4, J. Wójcik 4, Cosey 0, Góreńczyk, Trubacz, Dydak, Kunc.