Nasz serwis korzysta z cookies w celach statystycznych. Ponadto Google zbiera dane w celu personalizacji reklam wyświetlanych na naszych stronach. Kontynuując korzystanie z serwisu, zgadzasz się na powyższe. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej, przeczytaj naszą politykę prywatności.
ZGADZAM SIĘPILNE: Koniec I ligi w Zielonej Górze!

Paweł Górski
redakcja@zgsport.pl
[FUTSAL]
2018-06-25 13:50

Sprawdziły się najgorsze koszmary kibiców futsalu w Winnym Grodzie! Persa MOSiR AZS Uniwersytet Zielonogórski nie wystartuje w przyszłym sezonie w rozgrywkach I ligi.

Po dwóch znakomitych sezonach na poziomie pierwszoligowym w wykonaniu zielonogórskich futsalistów, przyszedł ciężki czas w klubie z Grodu Bachusa. AZS UZ nie zgłosił bowiem akcesu do rozgrywek I ligi.

Jak powiedział w wywiadzie dla TVP3 dyrektor klubu, Marek Lemański, głównym powodem takiej decyzji jest odejście liderów drużyny, którzy podpisali umowy z innymi zespołami. Na drugim planie stoją także względy finansowe, przez które właśnie nie udało się zatrzymać w Zielonej Górze podstawowych zawodników.

Niewiadomą pozostaje przyszłość sekcji futsalowej w AZS-ie. Możliwym jest start w II lidze wielkopolsko-lubuskiej, lecz decyzja nie została jeszcze podjęta, a zależy ona wyłącznie od zawodników, którzy pozostali w Zielonej Górze. Więcej dowiemy się najprawdopodobniej dopiero we wrześniu.

Przypomnijmy, że zielonogórscy futsaliści rozegrali dwa świetne sezony na zapleczu Ekstraklasy. Przed rokiem zajęli miejsce na najniższym stopniu podium, a w minionym sezonie – pozycję niżej. Ponadto „Akademicy” mogą pochwalić się sukcesami w Akademickich Mistrzostwach Polski, Akademickich Mistrzostwach Europy oraz Halowym Pucharze Polski.

Komentarze

Brak komentarzy! Podziel się swoją opinią jako pierwszy!

Zabezpieczenie antyspamowe: Ile jest pięć plus cztery?


© ZGSPORT.PL 2018-2019 | Reklama | Wykorzystanie zdjęć | Polityka prywatności