Derbowe zwycięstwo Lechii z Cariną Gubin

2022-10-29 23:09

Lechia Zielona Góra z powodzeniem rozegrała derbowe spotkanie z Cariną Gubin w ramach 14. kolejki III ligi. Zielonogórzanie zapisali na swoje konto zwycięstwo 2:0, mimo osłabienia w końcówce spotkania.

Początek meczu był dość wyrównany – obie ekipy starały się jako pierwsze ugryźć rywala, a lepsze ku temu okazje miała Carina. Już w czwartej minucie Dominik Więcek stanął przed szansą na otwarcie wyniku, lecz spudłował w sytuacji sam na sam z Wojciechem Fabisiakiem. Zielonogórzanie starali się odgryźć za tę sytuację, lecz ich strzały były minimalnie niecelne.

Lechia dopięła swego w samej końcówce pierwszej połowy. W doliczonym czasie gry w pole karne gości wkradło się spore zamieszanie, w którym najlepiej odnalazł się Igor Kurowski. Defensor zielonogórskiego zespołu uderzył z obrębu pola karnego i piłka po rykoszecie wylądowała w bramce Cariny.

W drugiej odsłonie widać było, że zielonogórzanie chcą pójść za ciosem. Cel ten został osiągnięty już w 56. minucie. Wówczas podopieczni trenera Andrzeja Sawickiego wykonywali rzut rożny, po którym piłka ostemplowała słupek bramki gości. Zaskoczeni gubinianie rozpaczliwie wybili futbolówkę na 16. metr, gdzie już czekał Jakub Babij. Zielonogórzanin huknął z pierwszej piłki i podwyższył na 2:0, nie dając szans Szymonowi Czajorowi.

Przy stanie 2:0 kilkukrotnie mogło się wydawać, że gospodarze są bliscy strzelenia trzeciego gola, co najprawdopodobniej zamknęłoby spotkanie. Chęci Lechistów zatrzymała jednak czerwona kartka, którą w 72. minucie ujrzał Gabriel Silva. Ten incydent zmusił zielonogórzan do przegrupowania sił w defensywie i nieco rozważniejszej gry. Niemniej w dalszym ciągu to Lechia dyktowała warunki na murawie, jakby w ogóle nie przeszkadzała jej gra w dziesiątkę.

Wynik 2:0 utrzymał się do końcowego gwizdka sędziego. Zespół Andrzeja Sawickiego utrzymał szóstą lokatę w III-ligowej tabeli. Za tydzień czeka go ciężki wyjazd na teren Pniówka Pawłowice. Mecz ten w sobotę 5 listopada o godzinie 13:00.

III liga, 14. kolejka: Lechia Zielona Góra – Carina Gubin 2:0 (1:0)
1:0 Igor Kurowski 45+1’
2:0 Jakub Babij 56’

Lechia Zielona Góra: Fabisiak – Ostrowski, Kurowski, Silva – Górski (90’ Maćkowiak), Dzidek (90’ Staśkiewicz), Babij (70’ Athenstadt), Zientarski – Żurawski (46’ Zając), Surożyński (74’ Lechowicz), Mycan.
Carina Gubin: Czajor – Płonka, Woźniak, Maliszewski, Boksiński (77’ Borkowski) – Kamon (46’ Grzymisławski), Diduszko, Ryś – Więcek, Haraszkiewicz, Laskowski (77’ Walczak).