Lechia II i Korona podzieliły się punktami

2022-11-06 15:32

W meczu zamykającym 15. kolejkę lubuskiej IV ligi Lechia II Zielona Góra zremisowała z Koroną Kożuchów 2:2.

W mecz lepiej weszła ekipa z Kożuchowa, która objęła prowadzenie w 24. minucie po błędzie Filipa Filipczaka. Kiks młodego zawodnika Lechii wykorzystał Łukasz Cygan, który w dwójkowej akcji z Bartoszem Olejniczakiem nie dał szans bezradnemu Szymonowi Słodkiemu. Na odpowiedź zielonogórzan nie trzeba było jednak długo czekać, a w dodatku była ona zdecydowana. Już chwilę później wyrównał Jakub Kołodenny, a w 28 minucie wrzutkę Bartosza Żurawskiego z rzutu rożnego w kapitalnym stylu wykorzystał Kornel Wieczorek.

Do przerwy utrzymało się prowadzenie Lechii 2:1. Po zmianie stron Korona była wyraźnie zdeterminowana, aby wrócić do gry. Dodatkowo oba zespoły miały obiekcje do pracy sędziego. Głośniej decyzjami arbitra żyła ławka Korony, co poskutkowało czerwonymi kartkami dla trenera oraz kierownika zespołu z Kożuchowa.

Im bliżej było końca meczu, tym mocniej goście napierali na bramkę zielonogórzan. W 65. oraz 67. minucie ostemplowali oni nawet poprzeczkę i słupek. W końcu piłkarze Korony dopięli swego w 80. minucie, w której na 2:2 wyrównał niezawodny Bartosz Olejniczak.

Po 15. kolejce Lechia II Zielona Góra plasuje się na 11. miejscu w tabeli JAKO IV Ligi z dorobkiem 18 punktów. Za tydzień podopiecznych trenera Mateusza Reusa czeka wyjazdowe spotkanie z Polonią Słubice.

JAKO IV Liga, 15. kolejka: Lechia II Zielona Góra – Korona Kożuchów 2:2 (2:1)
0:1 Łukasz Cygan 24’
1:1 Jakub Kołodenny 25’
2:1 Kornel Wieczorek 28’
2:2 Bartosz Olejniczak 80’

Lechia II Zielona Góra: Słodki – Lechowicz, Ziętek, Haraś (C), Kołodenny, Żurawski, Athenstadt, Maćkowiak, Staśkiewicz, Filipczak, Wieczorek – Sieracki, Stremecki, Połomka, Pilarczyk, Sitko, Osiński.
Korona Kożuchów: Cieśla – Rudnicki, Dopierała, Włodarczyk, Lewicki (C), Bachruman, Łuszczewski, Volk, Cygan, Miłek, Olejniczak – Karasiński, Poterała, Grochowski, Kotyla, Biczyk, Galas.