Lechia jest nie do zatrzymania! Radomiak pokonany po rzutach karnych!

2022-11-10 18:24

Lechia Zielona Góra idzie jak burza w rozgrywkach Fortuna Pucharu Polski! W ramach 1/8 finału pokonała ona w rzutach karnych Radomiaka Radom!

Jak można było się spodziewać, nie był to dla zielonogórzan łatwy mecz, ale również i oni postawili rywalowi twarde warunki. Przez znaczną większość spotkania na murawie przeważali podopieczni trenera Mariusza Lewandowskiego. Lechia dzielnie broniła dostępu do swojej bramki, a przodował w tym Wojciech Fabisiak, który w wielu sytuacjach ratował zespół przed stratą gola.

Radomiak przez całe spotkanie oddał aż 37 strzałów i żaden z nich nie znalazł drogi do bramki zielonogórzan. Choć okazji Lechii było znacznie mniej, to również piłkarze Andrzeja Sawickiego mogli zaszkodzić rywalom. Tak było chociażby w 57. minucie, w której po rzucie rożnym Mykyta Łoboda posłał kąśliwy strzał pod poprzeczkę, ale Gabriel Kobylak „przełożył” piłkę nad poprzeczką.

Cały mecz, w tym jego dogrywka, stał pod znakiem bezbramkowego remisu. Utrzymał się on nawet mimo tego, że od 111. minuty zielonogórzanie grali w dziesiątkę po drugiej żółtej kartce dla Jakuba Babija. W związku z tym do rozstrzygnięcia pojedynku potrzebne były rzuty karne. W nich zdecydowanie lepsi okazali się piłkarze z Winnego Grodu, którzy wykorzystali wszystkie próby. Goście natomiast wyraźnie zawiedli – z czterech „jedenastek” trafili oni zaledwie jedną, wykonaną przez Lisandro Semedo. Dawid Abramowicz i Filipe Nascimento oddali niecelne strzały, a intencje Mauridesa Roque Juniora idealnie wyczuł Fabisiak, broniąc decydujący rzut karny! Tym samym Lechia zapisała się w historii, meldując się w ćwierćfinale Fortuna Pucharu Polski!

Fortuna Puchar Polski, 1/8 finału: Lechia Zielona Góra – Radomiak Radom 0:0 (rzuty karne: 3:1)

Lechia Zielona Góra: Fabisiak – Ostrowski, Lechowicz (101’ Athenstadt), Silva – Babij, Dzidek (62’ Zając), Zientarski (84’ Maćkowiak), Górski – Surożyński, Mycan, Łoboda.
Radomiak Radom: Kobylak – Cichocki, Rossi, Justiniano (46’ Pawłowski) – Abramowicz, Nascimento, Alves (46’ Leandro), Matos (109’ Łukasik) – Machado (67’ Feliks), Maurides, Semedo (46’ Jakubik).