Zastal powalczył z liderem Energa Basket Ligi

2023-01-01 19:33

W pierwszym meczu Energa Basket Ligi w 2023 roku Enea Zastal BC Zielona Góra mierzył na wyjeździe ze Śląskiem Wrocław. Faworyzowani gospodarze zwyciężyli 85:78.

Zgodnie z przewidywaniami przez znaczną większość spotkania prowadzili niepokonani dotąd wrocławianie. Ich przewaga potrafiła sięgnąć 14 punktów, lecz Zastal kilka razy niwelował lwią część strat. Tak było chociażby w drugiej kwarcie, w której podopieczni trenera Olivera Vidina zeszli na zaledwie jedno „oczko”. Odpowiedź gospodarzy była jednak zdecydowana – seria 13:0 pozwoliła im ze spokojem dokończyć pierwszą połowę.

Przez całą trzecią kwartę zielonogórzanie pracowali nad tym, aby ponownie dopaść rywali. Efektem tej pogoni było wyrównanie na początku ostatniej odsłony – przy stanie 64:64. Wówczas ponownie jednak do głosu doszli wrocławianie i serią 10:0 przypieczętowali zwycięstwo w spotkaniu.

Po 14 kolejkach Energa Basket Ligi Zastal legitymuje się bilansem 7-7. Za tydzień (8 stycznia) zielonogórzanie we własnej hali zagrają z Legią Warszawa. Początek tego meczu o godzinie 15:30.

Energa Basket Liga, 14. kolejka: WKS Śląsk Wrocław – Enea Zastal BC Zielona Góra 85:78 (23:17, 23:20, 16:22, 23:19)
WKS Śląsk Wrocław: Martin 25, Dziewa 14, Ramljak 14, Nizioł 14, Bibbs 8, Tomczak 4, Justice 3, Kolenda 2, Parakhouski 1, Gołębiowski 0, Wiśniewski, Mindowicz.
Enea Zastal BC Zielona Góra: Żołnierewicz 16, Kutlesić 15, Alford 14, Hadzibegović 12, Kowalczyk 7, Zecević 6, Brewton 3, S. Wójcik 3, J. Wójcik 2, Góreńczyk, Dydak, Kunc.