Nasz serwis korzysta z cookies w celach statystycznych. Ponadto Google zbiera dane w celu personalizacji reklam wyświetlanych na naszych stronach. Kontynuując korzystanie z serwisu, zgadzasz się na powyższe. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej, przeczytaj naszą politykę prywatności.
ZGADZAM SIĘZwycięski rollercoaster Zastalu

Paweł Górski
redakcja@zgsport.pl
[KOSZYKÓWKA]
2023-01-25 13:57

W ramach drugiego dnia rywalizacji w turnieju ligi ENBL w Tallinnie Enea Zastal BC Zielona Góra mierzył się z litewskim zespołem Siauliai. Po kilku zwrotach akcji zielonogórzanie zwyciężyli 78:73.

fot. Andrzej Sacha / ZGSPORT.PL

Pierwsza kwarta była wyrównana – zespoły co kilka minut wymieniały się prowadzeniem, a w ostatecznym rozrachunku Zastal ukończył ją z trzypunktową przewagą (23:20). Na początku drugiej odsłony ekipę zielonogórską nawiedziła jednak koszmarna niemoc w ataku, która poskutkowała serią 12:0 dla litewskiego zespołu. Dopiero po czterech minutach Zastal przebudził się punktami Bryce’a Alforda, lecz przed przerwą nie starczyło już czasu na odrobienie pełni strat.

Po zmianie stron podopieczni trenera Olivera Vidina wrócili do gry serią 16:4 i objęli najwyższe tego dnia prowadzenie różnicą dziewięciu „oczek”. Nie było jednak mowy o łatwej końcówce, gdyż na początku ostatniej kwarty na chwilę powróciły demony z drugiej odsłony, przez co Litwini niebezpiecznie zbliżyli się do zielonogórzan. Koniec końców po emocjonujących ostatnich minutach Zastal wygrał 78:73.

Po trzecim turnieju ligi ENBL ekipa z Winnego Grodu ma bilans 4-2 i zajmuje miejsce w czołowej trójce grupy A. Kolejny mecz zielonogórzanie rozegrają w poniedziałek 30 stycznia. Będzie to wyjazdowe spotkanie Energa Basket Ligi z Czarnymi Słupsk.

ENBL: Enea Zastal BC Zielona Góra – Siauliai 78:73 (23:20, 12:21, 28:14, 15:18)
Enea Zastal BC Zielona Góra: Alford 30, Hadzibegović 13, Kowalczyk 11, S. Wójcik 10, Zecević 9, Kutlesić 5, Pluta 0, Brewton 0, Dydak, Żołnierewicz.
Siauliai: Urbutis 16, Zohore 15, Mangas 13, Varnas 12, Sabeckis 6, Danusevicius 6, Stankevicius 3, Jackson 2, Baslyk 0, Leliukas 0.

Postaw nam kawę na buycoffee.to


2

0

0

0

0

0

Komentarze

Brak komentarzy! Podziel się swoją opinią jako pierwszy!

Zabezpieczenie antyspamowe: Ile jest osiem plus dziesięć?


© ZGSPORT.PL 2018-2023 | Reklama | Wykorzystanie zdjęć | Polityka prywatności