Zwycięski rollercoaster Zastalu

2023-01-25 13:57

W ramach drugiego dnia rywalizacji w turnieju ligi ENBL w Tallinnie Enea Zastal BC Zielona Góra mierzył się z litewskim zespołem Siauliai. Po kilku zwrotach akcji zielonogórzanie zwyciężyli 78:73.

Pierwsza kwarta była wyrównana – zespoły co kilka minut wymieniały się prowadzeniem, a w ostatecznym rozrachunku Zastal ukończył ją z trzypunktową przewagą (23:20). Na początku drugiej odsłony ekipę zielonogórską nawiedziła jednak koszmarna niemoc w ataku, która poskutkowała serią 12:0 dla litewskiego zespołu. Dopiero po czterech minutach Zastal przebudził się punktami Bryce’a Alforda, lecz przed przerwą nie starczyło już czasu na odrobienie pełni strat.

Po zmianie stron podopieczni trenera Olivera Vidina wrócili do gry serią 16:4 i objęli najwyższe tego dnia prowadzenie różnicą dziewięciu „oczek”. Nie było jednak mowy o łatwej końcówce, gdyż na początku ostatniej kwarty na chwilę powróciły demony z drugiej odsłony, przez co Litwini niebezpiecznie zbliżyli się do zielonogórzan. Koniec końców po emocjonujących ostatnich minutach Zastal wygrał 78:73.

Po trzecim turnieju ligi ENBL ekipa z Winnego Grodu ma bilans 4-2 i zajmuje miejsce w czołowej trójce grupy A. Kolejny mecz zielonogórzanie rozegrają w poniedziałek 30 stycznia. Będzie to wyjazdowe spotkanie Energa Basket Ligi z Czarnymi Słupsk.

ENBL: Enea Zastal BC Zielona Góra – Siauliai 78:73 (23:20, 12:21, 28:14, 15:18)
Enea Zastal BC Zielona Góra: Alford 30, Hadzibegović 13, Kowalczyk 11, S. Wójcik 10, Zecević 9, Kutlesić 5, Pluta 0, Brewton 0, Dydak, Żołnierewicz.
Siauliai: Urbutis 16, Zohore 15, Mangas 13, Varnas 12, Sabeckis 6, Danusevicius 6, Stankevicius 3, Jackson 2, Baslyk 0, Leliukas 0.