Lechia z Chrobrym na remis

2023-01-25 18:59

Lechia Zielona Góra dobrze zaprezentowała się na tle pierwszoligowego Chrobrego Głogów. W środę 25 stycznia w meczu kontrolnym zespoły zremisowały 1:1.

W pierwszych 20 minutach spotkania Lechia niespodziewanie przeważała nad wyżej notowanym rywalem. Zielonogórzanie zepchnęli Chrobrego do defensywy i w 13 minucie objęli prowadzenie. Widowiskowego gola z rzutu wolnego zdobył wówczas Mateusz Surożyński, po którego strzale piłka odbiła się od słupka i zatrzepotała w siatce.

Przed drugą połową trener Andrzej Sawicki dokonał kilku zmian w składzie, wpuszczając na boisko zawodników rezerwowych. Zmiany przeprowadzili również goście i to oni przejęli kontrolę nad widowiskiem. Pośród licznych skutecznych interwencji Wojciecha Fabisiaka ekipa z Głogowa zdołała wyrównać w 72 minucie. Dokonał tego Mateusz Machaj, który wykorzystał rzut karny.

Już w najbliższą sobotę Lechię czeka kolejny sparing – tym razem z drugoligową Polonią Warszawa. Początek o godzinie 11:00 na krytym boisku przy ul. Sulechowskiej.

Mecz kontrolny: Lechia Zielona Góra – Chrobry Głogów 1:1 (1:0)
1:0 Mateusz Surożyński (rzut wolny) 13'
1:1 Mateusz Machaj (rzut karny) 72'