Nasz serwis korzysta z cookies w celach statystycznych. Ponadto Google zbiera dane w celu personalizacji reklam wyświetlanych na naszych stronach. Kontynuując korzystanie z serwisu, zgadzasz się na powyższe. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej, przeczytaj naszą politykę prywatności.
ZGADZAM SIĘCzy Falubaz będzie Falubazem?

Paweł Górski
redakcja@zgsport.pl
[ŻUŻEL]
2023-01-26 19:09

Od 2015 roku trwa spór o nazwę „Falubaz” pomiędzy Zielonogórskim Klubem Żużlowym a przedsiębiorstwem zajmującym się budową maszyn przemysłowych. Ważna decyzja zapadła w środę 25 stycznia 2023, kiedy wyrok w sprawie wydał Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej.

fot. Paweł Górski / ZGSPORT.PL

Firma Falubaz Polska SA SKA jest od wczoraj jedynym podmiotem mogącym używać nazwy Falubaz. Trybunał Sprawiedliwości UE wydał bowiem wyrok w trwającym już od lat sporze pomiędzy przedsiębiorstwem a Zielonogórskim Klubem Żużlowym. Tym samym unieważniony został znak towarowy, który klub w 2015 roku zarejestrował w zakresie sportu, marketingu i organizacji imprez.

Co to oznacza? Od teraz jakiekolwiek użycie marki Falubaz przez klub musi zostać zatwierdzone przez zielonogórskie przedsiębiorstwo. W praktyce oznacza to, że dopóki obydwa podmioty nie dogadają się, w lidze nie będzie startowała drużyna pod nazwą Falubaz.

Od decyzji urzędu minął już dzień, a klub żużlowy nie wydał jeszcze w tej sprawie żadnego stanowiska, milcząc również na pytania dziennikarzy. Przesłaliśmy także zapytanie do firmy Falubaz Polska o jej stanowisko w tej sprawie. Jak tylko otrzymamy odpowiedź, opublikujemy ją na łamach portalu.

Postaw nam kawę na buycoffee.to


0

0

0

1

0

0

Komentarze

Brak komentarzy! Podziel się swoją opinią jako pierwszy!

Zabezpieczenie antyspamowe: Ile jest osiem plus siedem?


© ZGSPORT.PL 2018-2023 | Reklama | Wykorzystanie zdjęć | Polityka prywatności