Nasz serwis korzysta z cookies w celach statystycznych. Ponadto Google zbiera dane w celu personalizacji reklam wyświetlanych na naszych stronach. Kontynuując korzystanie z serwisu, zgadzasz się na powyższe. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej, przeczytaj naszą politykę prywatności.
ZGADZAM SIĘRobert Dowhan: „Jestem gotowy do pomocy przy negocjacjach”. Komunikat ZKŻ SSA

Paweł Górski
redakcja@zgsport.pl
[ŻUŻEL]
2023-01-27 12:00

W piątkowe przedpołudnie, po dwóch dniach od wyroku Trybunału Sprawiedliwości UE, Zielonogórski Klub Żużlowy wydał komunikat w sprawie sporu o markę Falubaz.

fot. Andrzej Sacha / ZGSPORT.PL

Przypomnijmy, że w środę 25 stycznia Trybunał Sprawiedliwości UE wydał wyrok w sprawie sporu firmy Falubaz Polska SA z Zielonogórskim Klubem Żużlowym. Chodzi o markę Falubaz, która według przedsiębiorstwa jest używana przez klub bezpodstawnie. Wyrok oznacza unieważnienie znaku towarowego zarejestrowanego w 2015 roku przez klub.

W piątek ZKŻ po raz pierwszy odniósł się do sprawy w lakonicznym komunikacie. „Falubaz to historyczna nazwa klubu żużlowego, symbol przywiązania do drużyny dla wielu naszych kibiców.” – czytamy na wstępie. Prawnicy klubu aktualnie analizują treść orzeczenia trybunału. Jednocześnie Robert Dowhan zadeklarował pomoc w sprawie.

Jeżeli będzie trzeba, jestem gotowy do pomocy przy negocjacjach z przedsiębiorstwem, bo uważam, że im też nie zależy, aby sportowy Falubaz przestał istnieć – powiedział Robert Dowhan.

Pełną treść komunikatu klubu zamieszczamy poniżej. Jednocześnie w czwartek 26 stycznia przesłaliśmy do firmy Falubaz Polska SA zapytanie o stanowisko w sprawie. Jak dotąd nie otrzymaliśmy odpowiedzi.

Komunikat ZKŻ SSA:

Falubaz to historyczna nazwa klubu żużlowego, symbol przywiązania do drużyny dla wielu naszych kibiców.

W tej chwili prawnicy ZKŻ SSA dokładnie analizują treść orzeczenia Trybunału Sprawiedliwości UE. Zdajemy sobie sprawę, że nie możemy stracić tej nazwy, dlatego cieszy nas fakt, że senator Robert Dowhan, jeden z właścicieli spółki, jest gotowy do rozmów z Falubaz S.A. "Jeżeli będzie trzeba, jestem gotowy do pomocy przy negocjacjach z przedsiębiorstwem, bo uważam, że im też nie zależy, aby sportowy Falubaz przestał istnieć" - zadeklarował.

W miarę możliwości wkrótce pojawią się informacje o dalszych działaniach, dotyczących stosowania nazwy "Falubaz" przez klub żużlowy.

W tym momencie to jedyny komunikat ZKŻ SSA w przedmiotowej sprawie.

Postaw nam kawę na buycoffee.to


1

0

0

0

0

0

Komentarze

Brak komentarzy! Podziel się swoją opinią jako pierwszy!

Zabezpieczenie antyspamowe: Ile jest siedem plus siedem?


© ZGSPORT.PL 2018-2023 | Reklama | Wykorzystanie zdjęć | Polityka prywatności