Wataha znów zwycięska! „Wilki” miażdżą wicelidera!

[FUTBOL AMERYKAŃSKI]
2018-07-07 17:51

Zielonogórscy futboliści w efektownym stylu zakończyli fazę zasadniczą LFA2! Zawodnicy Watahy rozgromili wicelidera grupy B, Towers Opole, aż 60:20, zapewniając sobie tym samym fotel lidera tabeli przed rundą play-off!

Pierwsze minuty spotkania zwiastowały dość wyrównane widowisko. Jako pierwsi cios wyprowadzili już w pierwszym ataku zielonogórzanie, zdobywając premierowy tego popołudnia touchdown. Przyjezdni jednak nie pozostawali bierni, błyskawicznie odpowiadając „Wilkom”, dzięki czemu już kilka sekund później prowadzili 7:6. Jak się później okazało, było to jedyne tego dnia prowadzenie ekipy z Opola.

Kilka minut później kolejne przyłożenie zdobyli gospodarze, jednak także w tym przypadku „Wieże” zdołały odpowiedzieć. Zabrakło im jednak czasu, by zrewanżować się zielonogórzanom po następnym touchdownie, przez co po pierwszej kwarcie Wataha prowadziła 22:13.

Druga kwarta sobotniego widowiska nie obfitowała już w taką liczbę przyłożeń. Właściwie były tylko dwa – oba zdobyte przez zielonogórzan, którzy tym samym powiększali prowadzenie nad rywalami. Właściwie opolanie zdołali zapunktować dopiero w końcówce trzeciej odsłony, kiedy działała tzw. Mercy Rule i powoli stawało się jasne, że Wataha nie wypuści z rąk zwycięstwa.

Zielonogórzanie do końca skutecznie utrzymywali przewagę, której goście nawet nie mieli już szans zniwelować. Ostatecznie wynik 60:20 jest tegorocznym rekordem Watahy, biorąc pod uwagę liczbę zdobytych punktów.

Kliknij tutaj, aby obejrzeć galerię zdjęć z tego spotkania.

W składzie „Wilków” szczególnie wyróżniali się dziś Matt Pineda oraz Krystian Wójcik, jednak cała drużyna rozegrała świetne spotkanie, co doprowadziło Watahę do spektakularnego zwycięstwa. Miejmy nadzieję, że podobnie będzie pod koniec lipca, kiedy wystartuje faza play-off. Zielonogórzanie w półfinale LFA2 zmierzą się przy Botanicznej z Green Ducks Radom.

6. kolejka LFA2: Wataha Zielona Góra – Towers Opole 60:20