Falubaz wzmacnia formację juniorską

Paweł Górski
redakcja@zgsport.pl
[ŻUŻEL]
2023-02-20 20:14

W poniedziałek 20 lutego Stelmet Falubaz Zielona Góra poinformował o pozyskaniu nowego młodzieżowca na sezon 2023. Jest nim Michał Curzytek, wypożyczony z Betard Sparty Wrocław.

fot. Falubaz Zielona Góra

Michał Curzytek to wychowanek Stali Rzeszów, który od 2020 roku startuje w ekstraligowej Betard Sparcie Wrocław. W ubiegłym sezonie w PGE Ekstralidze zdobył on 19 punktów oraz 7 bonusów w 43 biegach. Startował również w rozgrywkach Ekstraligi U24, w której wykręcił średnią biegopunktową na poziomie 2,156.

O pozyskaniu Michała Curzytka zielonogórski klub poinformował w poniedziałkowy wieczór. 21-latek swój ostatni sezon w roli juniora spędzi na wypożyczeniu w Falubazie.

Chcę dać z siebie 100% i stać się mocnym punktem zielonogórskiej drużyny. Przez ostatnie lata ciężko było mi udowodnić swoją wartość. Ten ruch podziała na mnie z pewnością bardzo motywacyjnie – powiedział zawodnik dla falubaz.com. – Liczę na wsparcie nie tylko ze strony kolegów z zespołu, ale również kibiców. Do sezonu podchodzę ze spokojem i nowymi celami. W grę wchodziły jeszcze inne opcje i rozmawiałem z innymi ośrodkami. Jednak podjąłem taką decyzję, bo od samego początku rozmowy z klubem z Zielonej Góry przebiegały bardzo dobrze i niezwykle profesjonalnie.


0

0

0

0

0

0

Komentarze

Dołącz do dyskusji!

Zabezpieczenie antyspamowe: Ile jest dwa plus trzy?

© ZGSPORT.PL 2018-2023 | Reklama | Wykorzystanie zdjęć | Polityka prywatności