Lider za mocny dla Akademików

[SIATKÓWKA]
2018-01-18 21:25

W środowy wieczór siatkarze AZS-u Uniwersytetu Zielonogórskiego rozegrali wyjazdowe starcie z liderem II ligi, Orłem Międzyrzecz. Zgodnie z przewidywaniami górą w tym spotkaniu byli gospodarze, choć zielonogórzanie początkowo prowadzili wyrównaną walkę.

Zawodnikom z Winnego Grodu nie udało się wywieźć punktów z terenu rywala, choć pierwsze dwa sety wczorajszego meczu były zacięte. Najpierw zielonogórzanie przegrali 25:23, by w drugiej odsłonie zwyciężyć w takim samym stosunku. Później było już gorzej, bowiem Akademicy polegli 25:16 w trzeciej partii i 25:18 w secie nr 4. Ostateczny wynik spotkania brzmi 3:1.

Skrót meczu:

Po środowej kolejce AZS UZ w dalszym ciągu zajmuje lokatę w strefie spadkowej. Zielonogórzanie tracą zaledwie 1 punkt do zajmującego bezpieczną pozycję Besteru Bielawa. Orzeł z kolei umocnił się na fotelu lidera, mając 8 „oczek” przewagi nad drugim w tabeli Chrobrym Głogów.

16. kolejka II ligi: KS Orzeł Międzyrzecz – AZS Uniwersytet Zielonogórski 3:1 (25:23, 23:25, 25:16, 25:18)