Przed Lechią ważna domowa inauguracja III ligi

Paweł Górski
redakcja@zgsport.pl
[PIŁKA NOŻNA]
2023-03-08 15:26

Lechia Zielona Góra ma za sobą pierwsze mecze o stawkę w 2023 roku. Obydwa pojedynki padły łupem rywali, a w sobotę 11 marca zespół będzie miał okazję do rehabilitacji na własnym terenie.

fot. Sebastian Cielecki / ZGSPORT.PL

Wejść pozytywnie w sezon

Pierwsze mecze rundy wiosennej nie były dla Lechii łatwymi przeprawami. Najpierw starcie Fortuna Pucharu Polski z Legią Warszawa, a w ubiegłą sobotę wyjazdowy pojedynek ligowy z Rekordem Bielsko-Biała. Obydwa przegrane w stosunku 0:3.

Oczywiście poprzeczka w tych spotkaniach była zawieszona bardzo wysoko, jednak porażki z pewnością zostają w głowach. Aby nieco oczyścić umysły piłkarzy i co ważne utrzymać kontakt z czołówką tabeli, przydałoby się zwycięstwo w pierwszym meczu ligowym przed własną publicznością – a ten już w sobotę 11 marca.

Do Zielonej Góry przyjedzie Gwarek Tarnowskie Góry, czyli siódmy zespół w tabeli, mający zaledwie o pięć punktów mniej od podopiecznych Andrzeja Sawickiego. W poprzedniej kolejce Gwarek uległ u siebie Stilonowi Gorzów 1:2. Katem śląskiej drużyny był wówczas Emil Drozdowicz, strzelec dwóch bramek dla niebiesko-białych. Z kolei w rundzie jesiennej Lechia wygrała w Tarnowskich Górach 1:0 po golu Kacpra Zająca.

Inauguracja zadaszenia na Dołku

Początek marca nie rozpieszcza pod względem pogody w Winnym Grodzie – krótkie słoneczne chwile przeplatają się z opadami deszczu oraz śniegu. O ile taka aura nie wpływa pozytywnie na stan murawy, o tyle kibice w końcu nie będą musieli martwić się o zmoknięcie na stadionie. Mecz z Gwarkiem będzie bowiem pierwszym spotkaniem rozegranym po zadaszeniu trybun na „Dołku”. Przypomnijmy, że inwestycja ta została wykonana w ramach budżetu obywatelskiego pod koniec ubiegłego roku.

Pierwszy gwizdek sobotniego meczu zaplanowano na godzinę 15:00. Bilety w cenie 18 zł (normalny) i 10 zł (ulgowy do 18 rż.) dostępne są na stronie http://lechiazg.abilet.pl.


0

0

0

0

0

0

Komentarze

Dołącz do dyskusji!

Zabezpieczenie antyspamowe: Ile jest dwa plus osiem?

© ZGSPORT.PL 2018-2023 | Reklama | Wykorzystanie zdjęć | Polityka prywatności