TS Przylep pokonał Liwno Zabór w Pucharze Polski

Paweł Górski
redakcja@zgsport.pl
[PIŁKA NOŻNA]
2023-05-03 17:11

W środę 3 maja rozegrana została druga runda Pucharu Polski na szczeblu podokręgu Zielona Góra. W jednym ze spotkań B-klasowy TS Masterchem Przylep Zielona Góra pokonał 2:1 grające na co dzień w klasie A Liwno Zabór.

fot. Paweł Górski / ZGSPORT.PL

Na początku spotkania na murawie przeważała drużyna zielonogórska, która szybko otworzyła wynik. W dziewiątej minucie dokonał tego strzałem z bliska Tobiasz Samek. Po tym golu inicjatywę przejęli jednak goście, którzy w krótkim czasie mieli kilka okazji na wyrównanie. Zabrakło im jednak nieco skuteczności, a dobrze między słupkami spisywał się również Jakub Marczak.

Niespełna 10 minut po otwierającej bramce boisko z powodu urazu opuścił jej strzelec. Liwno w dalszym ciągu niemal przez cały czas naciskało zielonogórzan, aż w 43 minucie po akcji lewą stroną wyrównał Patryk Stefaniak.

Po zmianie stron przy piłce dłużej utrzymywał się TS Przylep, ale brakowało mu wykończenia akcji. W końcu podopieczni trenera Tadeusza Makowskiego dopięli swego w 82 minucie. Wówczas kapitalną piłkę na lewe skrzydło otrzymał Paweł Dzikowicz, który świetnie uwolnił się obronie rywala i posłał kąśliwy strzał nie do obrony. Szala zwycięstwa przechyliła się na stronę zielonogórzan, więc Liwno w końcowych minutach przycisnęło ich, próbując powrócić do remisu, który skutkowałby dogrywką. Piłkarze z Przylepu obronili jednak wynik 2:1 i zameldowali się w trzeciej rundzie Pucharu Polski na szczeblu podokręgu.

Puchar Polski, podokręg Zielona Góra, II runda: TS Masterchem Przylep Zielona Góra – Liwno Zabór 2:1 (1:1)
1:0 Tobiasz Samek 9’
1:1 Patryk Stefaniak 43’
2:1 Paweł Dzikowicz 82’

Składy drużyn:
TS Masterchem Przylep Zielona Góra: Marczak – Poniedziałek, Hadaś, Dzikowicz, Samek, Pawłowski, Kononowicz, Miężał, Krot, Bednarczyk, Buczyński – Lubin, Berski, Szmigiel, Wolniewicz, Grocholewski, Macioł, Łozowik.
Liwno Zabór: Veresiuk – Sventyi, Moskalik, Klimko, Gola, Kowalski, Korba, Stefaniak, Basztabin, Malinowski, Łuszczyński – Piaszczyk, Hirsch, Pokorski, Felchner.

Postaw nam kawę na buycoffee.to


3

1

0

0

0

0

Komentarze

Brak komentarzy! Podziel się swoją opinią jako pierwszy!

Zabezpieczenie antyspamowe: Ile jest trzy plus siedem?


© ZGSPORT.PL 2018-2023 | Reklama | Wykorzystanie zdjęć | Polityka prywatności