Maksym Borowiak wzmacnia formację juniorską Enea Falubazu

Paweł Górski
redakcja@zgsport.pl
[ŻUŻEL]
2023-05-11 16:33

Enea Falubaz Zielona Góra dopiął swego i wzmocnił formację juniorską. Po długich staraniach zielonogórski klub wypożyczył Maksyma Borowiaka z Fogo Unii Leszno.

fot. Enea Falubaz Zielona Góra

Maksym Borowiak startował w barwach Falubazu już w sezonie 2022. 18-latek wystąpił w 27 wyścigach, w których zdobył łącznie 28 punktów i 4 bonusy. O powrocie wychowanka Unii Leszno do Zielonej Góry mówiło się od początku bieżącego sezonu, zwłaszcza w obliczu słabszej dyspozycji Dawida Rempały. Ostatecznie w czwartek 11 maja ZKŻ ogłosił, że dogadał się z leszczyńskim klubem w sprawie ponownego wypożyczenia młodzieżowca.

Sezon 2022 i starty w Zielonej Górze wspominam bardzo dobrze. Cieszę się, że ponownie będę mógł tu jeździć i zdobywać kolejne doświadczenie. Początek sezonu 2023 nie był dla mnie zbyt udany. Odniosłem też kontuzję, którą musiałem wyleczyć w 100%, aby wrócić na tor. Mam już za sobą pierwsze treningi wszystko wygląda już dobrze. Mam nadzieję, że w tym roku ponownie będą ważnym ogniwem zielonogórskiej drużyny – mówi Borowiak na łamach falubaz.com.


1

0

0

0

0

0

Komentarze

Dołącz do dyskusji!

Zabezpieczenie antyspamowe: Ile jest jeden plus cztery?

© ZGSPORT.PL 2018-2023 | Reklama | Wykorzystanie zdjęć | Polityka prywatności